STS KOD PROMOCYJNY

Dominika Sztandera pobiła rekord Polski w pływaniu na 100 metrów stylem klasycznym 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPływanieDominika Sztandera pobiła rekord Polski w pływaniu na 100 metrów stylem klasycznym 

Za nami dopiero drugi dzień Mistrzostw Polski w pływaniu i już przejdą one do historii. Na dystansie 100 metrów stylem klasycznym kobiet znakomicie spisała się Dominika Sztandera. Zawodniczka reprezentująca barwy MKS Juvenii Wrocław poprawiła dotychczasowy rekord swojego autorstwa o zaledwie 0,04 sekundy. Przed nią jeszcze kolejne starty na zawodach i wydaje się, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. 

Poprawiony rekord po pięciu latach

Dotychczasowy rekord Polski kobiet w pływaniu na 100 metrów stylem klasycznym wynosił 1:07,92 i również był autorstwa Dominiki Sztandery. Tak szybko popłynęła w 2017 roku. Po pięciu latach na pływalni Aqua Lublin udało jej się pobić ten wynik. Tym razem zawodniczka MKS Juvenii Wrocław popłynęła 1:07,88. To pierwszy rekord Polski pobity na Mistrzostwach Polski 2022 w pływaniu w Lublinie. Dominika Sztandera w ten sposób potwierdza, że od lat jest zdecydowanie najrówniej i najszybciej pływającą Polką na tym dystansie. W Lublinie została mistrzynią Polski. Na podium znalazły się jeszcze Barbara Mazurkiewicz i Weronika Hallmann. 

Co jeszcze czeka Dominikę Sztanderę na tegorocznych mistrzostwach Polski?

Przed Polką jeszcze dwa ważne starty na tegorocznych Mistrzostwach Polski. W najbliższych dniach powalczy jeszcze na dystansie 50 metrów stylem klasycznym, a także w wyścigu sztafetowym. Tam również będzie miała szanse na zdobycie medali i powiększenie swojej kolekcji z ostatnich lat. 

Walka o medale i minima kwalifikacyjne

Odbywające się w Aqua Lublin mistrzostwa Polski w pływaniu to nie tylko walka o medale krajowego czempionatu. Najlepsi pływacy w Polsce walczą również o minima kwalifikacyjne na najważniejsze imprezy międzynarodowe w tym roku. Główne z nich to sierpniowe Mistrzostwa Europy w pływaniu w Rzymie, a także rozgrywane na przełomie czerwca i lipca Mistrzostwa Świata w Budapeszcie. Liczymy na to, że w obu imprezach wystartuje mocna i liczna reprezentacja Polski. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...