STS KOD PROMOCYJNY

Legia - Molde - bonus bukmacherski

Kobieca sztafeta 4×100 metrów stylem zmiennym z rekordem Polski w pływaniu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPływanieKobieca sztafeta 4x100 metrów stylem zmiennym z rekordem Polski w pływaniu

Ostatniego dnia mistrzostw świata w pływaniu w Fukuoce sztafeta 4×100 metrów stylem zmiennym ustanowiła nowy rekord Polski. Drużyna w składzie: Adela Piskorska, Dominika Sztandera, Paulina Peda oraz Kornelia Fiedkiewicz popłynęła z czasem 4:00,23. Niestety nie pozwoliło jej to na awans do wielkiego finału. Blisko miejsca na podium był za to Ksawery Masiuk, który w finale na 50 metrów stylem grzbietowym zajął czwarte miejsce. Do brązu stracił 0,07 sekundy. 

Kolejny rekord Polski w Fukuoce

Polacy swój udział w mistrzostwach świata w pływaniu w japońskiej Fukuoce kończą z kilkoma rekordami Polski i jednym medalem Krzysztofa Chmielewskiego. Ostatniego dnia zmagań rekord kraju poprawiła kobieca sztafeta 4×100 metrów stylem zmiennym w składzie: Adela Piskorska, Dominika Sztandera, Paulina Peda oraz Kornelia Fiedkiewicz. W biegu eliminacyjnym osiągnęły one wynik 4:00,23. Ostatecznie trochę zabrakło im do awansu do finału i zostały sklasyfikowane na 10. miejscu. Dla Dominiki Sztandery to trzeci rekord Polski w Fukuoce. Wcześniejsze biła w startach indywidualnych. Zdecydowanie słabiej poszło męskiej sztafecie, która w składzie: Ksawery Masiuk, Dawid Wiekiera, Adrian Jaśkiewicz i Kamil Sieradzki zajęła dopiero 12. miejsce z czasem 3:34,66. 

Ksawery Masiuk blisko medalu 

W niedzielę w Fukuoce mieliśmy tylko jeden finał z udziałem Polaka. Był nim Ksawery Masiuk, który startował na 50 metrów stylem grzbietowym i miał apetyt na medal. Ostatecznie zajał pechowe czwarte miejsce i do brązu stracił 0,07 sekundy. Na ostatnich metrach przegrał z Chińczykiem Jiayu Xu. Gdyby Polak popłynął tak jak w półfinale, to zająłby trzecie miejsce. W finale jednak popłynął nieco gorzej i uzyskał czas 24,47. Mistrzem świata na tym dystansie został Amerykanin Hunter Armstrong, a drugie miejsce zajął jego rodak Justin Rees. 

Jedyny medal dla Polski w Fukuoce wywalczył Krzysztof Chmielewski, który został wicemistrzem świata na 200 metrów stylem motylkowym. Klasyfikację medalową zdominowali Australijczycy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

400 zł za gola Legii
Legia - Molde - bonus bukmacherski

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...