STS KOD PROMOCYJNY

Przedostatnia impreza z cyklu Arena Grand Prix Polski w pływaniu odbędzie się w Oświęcimiu 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPrzedostatnia impreza z cyklu Arena Grand Prix Polski w pływaniu odbędzie się...

W najbliższy weekend w dniach 19-20 marca odbędzie się piąta impreza z cyklu Arena Grand Prix Polski w pływaniu, gdzie najlepsi polscy pływacy rywalizują o tytuł indywidualnego oraz drużynowego zwycięzcy. Zawodnicy po raz drugi w cyklu pojawią się w Oświęcimiu i będzie to jednocześnie przedostatni ich start. Wielki finał Arena Grand Prix Polski w pływaniu odbędzie się w Lublinie. Ostatni raz pływacy rywalizowali ze sobą pod koniec lutego na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Na czym polega rywalizacja?

System rywalizacji polega na rozgrywaniu 16. podstawowych konkurencji wśród kobiet i mężczyzn w różnych kategoriach wiekowych. Pływacy walczą nie tylko o punkty do rankingu indywidualnego, ale także o punkty do rankingu drużynowego, gdzie wyłonione zostaną czołowe kluby pływackie w Polsce. Imprezy z cyklu Grand Prix Polski odbywają się pod egidą Polskiego Związku Pływackiego. Udział w zawodach mogą wziąć zawodnicy powyżej 14. roku życia. Seniorzy walczą w kategorii open, a ponadto przygotowano kilka kategorii juniorskich. Rywalizacja odbędzie się bez udziału publiczności, a PZP wprowadził ograniczenia w liczebności startujących na wybranych dystansach, z powodu dużej liczby zgłoszeń. 

Kto wystartuje w Arena Grand Prix Polski w Oświęcimiu?

Już tradycyjnie na pływalni w Oświęcimiu powinniśmy oglądać wielu czołowych pływaków, w tym także reprezentantów Polski. W rywalizacji powinniśmy oglądać m.in. Aleksandrę Polańską, Paulinę Pedę, Alicję Tchórz, Ksawerego Masiuka, Konrada Czerniaka, Krzysztofa Chmielewskiego, Pawła Juraszka i innych utytułowanych zawodników. Oprócz tego wystąpią także młodzi i perspektywiczni pływacy, którzy powoli pukają do bram reprezentacji, a zawodom bacznie będą przyglądać się szkoleniowcy. Stawka jest wysoka, dlatego tradycyjnie powinniśmy spodziewać się wysokiego poziomu rywalizacji. 

Sportowcy mogą startować w kilku konkurencjach. Finałowe zawody pływackie cyklu Arena Grand Prix Polski odbędą się w dniach 9-10 kwietnia w Lublinie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...