Przedostatnia impreza z cyklu Arena Grand Prix Polski w pływaniu odbędzie się w Oświęcimiu 

Strona głównaPrzedostatnia impreza z cyklu Arena Grand Prix Polski w pływaniu odbędzie się...

W najbliższy weekend w dniach 19-20 marca odbędzie się piąta impreza z cyklu Arena Grand Prix Polski w pływaniu, gdzie najlepsi polscy pływacy rywalizują o tytuł indywidualnego oraz drużynowego zwycięzcy. Zawodnicy po raz drugi w cyklu pojawią się w Oświęcimiu i będzie to jednocześnie przedostatni ich start. Wielki finał Arena Grand Prix Polski w pływaniu odbędzie się w Lublinie. Ostatni raz pływacy rywalizowali ze sobą pod koniec lutego na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Na czym polega rywalizacja?

System rywalizacji polega na rozgrywaniu 16. podstawowych konkurencji wśród kobiet i mężczyzn w różnych kategoriach wiekowych. Pływacy walczą nie tylko o punkty do rankingu indywidualnego, ale także o punkty do rankingu drużynowego, gdzie wyłonione zostaną czołowe kluby pływackie w Polsce. Imprezy z cyklu Grand Prix Polski odbywają się pod egidą Polskiego Związku Pływackiego. Udział w zawodach mogą wziąć zawodnicy powyżej 14. roku życia. Seniorzy walczą w kategorii open, a ponadto przygotowano kilka kategorii juniorskich. Rywalizacja odbędzie się bez udziału publiczności, a PZP wprowadził ograniczenia w liczebności startujących na wybranych dystansach, z powodu dużej liczby zgłoszeń. 

Kto wystartuje w Arena Grand Prix Polski w Oświęcimiu?

Już tradycyjnie na pływalni w Oświęcimiu powinniśmy oglądać wielu czołowych pływaków, w tym także reprezentantów Polski. W rywalizacji powinniśmy oglądać m.in. Aleksandrę Polańską, Paulinę Pedę, Alicję Tchórz, Ksawerego Masiuka, Konrada Czerniaka, Krzysztofa Chmielewskiego, Pawła Juraszka i innych utytułowanych zawodników. Oprócz tego wystąpią także młodzi i perspektywiczni pływacy, którzy powoli pukają do bram reprezentacji, a zawodom bacznie będą przyglądać się szkoleniowcy. Stawka jest wysoka, dlatego tradycyjnie powinniśmy spodziewać się wysokiego poziomu rywalizacji. 

Sportowcy mogą startować w kilku konkurencjach. Finałowe zawody pływackie cyklu Arena Grand Prix Polski odbędą się w dniach 9-10 kwietnia w Lublinie. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....