STS KOD PROMOCYJNY

W najbliższy weekend Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu w Ostrowcu Świętokrzyskim

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaW najbliższy weekend Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu w Ostrowcu...

W dniach 26-27 lutego na Pływalni Rawszczyzna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu. Impreza ta otworzy tegoroczny sezon pływacki w Polsce na poziomie ogólnopolskim. Najbliższe Grand Prix to czwarte zawody w cyklu, a poprzednie odbywały się jeszcze 2021 roku w Oświęcimiu, Łodzi i Poznaniu. Ostatnie dwie imprezy cyklu Grand Prix odbędą się w marcu w Oświęcimiu i w kwietniu w Lublinie. 

System rywalizacji

W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy powyżej 14. roku życia. Organizatorzy prowadzą osobne punktacje dla kategorii open, a także dla kilku kategorii juniorskich wśród mężczyzn i kobiet. Pływanie podzielono na trzy bloki, które odbędą się w sobotę w godzinach porannych i popołudniowych oraz w niedzielę w godzinach porannych. Łącznie na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegranych zostanie 16 konkurencji. Ze względu na ograniczenia pandemiczne rywalizacja odbędzie się bez udziału publiczności. 

Kto weźmie udział w rywalizacji?

Łącznie w rywalizacji weźmie udział 81 klubów pływackich z całej Polski, a na pływalni będziemy oglądać ponad 2000 uczestników w różnych kategoriach wiekowych. Wśród nich nie zabraknie największych gwiazd polskiego pływania, w tym olimpijczyków i medalistów imprez międzynarodowych takich jak mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy. 

Na listach startowych znajdują się m.in.: Alicja Tchórz, Aleksandra Polańska, Karolina Piechowicz, Dominika Sztandera, Paulina Peda, Agata Naskręt, Anna Dowgiert, Paulina Piechota, Laura Bernat, Aleksandra Knop, Konrad Czerniak, Jakub Kraska, Mateusz Chowaniec, Kamil Sieradzki, Jakub Majerski, Paweł Juraszek, Krzysztof Chmielewski, Michał Chmielewski, Adrian Jaśkiewicz, Filip Kosiński, Ksawery Masiuk, Jan Zubik. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...