W najbliższy weekend Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu w Ostrowcu Świętokrzyskim

Strona głównaW najbliższy weekend Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu w Ostrowcu...

W dniach 26-27 lutego na Pływalni Rawszczyzna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu. Impreza ta otworzy tegoroczny sezon pływacki w Polsce na poziomie ogólnopolskim. Najbliższe Grand Prix to czwarte zawody w cyklu, a poprzednie odbywały się jeszcze 2021 roku w Oświęcimiu, Łodzi i Poznaniu. Ostatnie dwie imprezy cyklu Grand Prix odbędą się w marcu w Oświęcimiu i w kwietniu w Lublinie. 

System rywalizacji

W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy powyżej 14. roku życia. Organizatorzy prowadzą osobne punktacje dla kategorii open, a także dla kilku kategorii juniorskich wśród mężczyzn i kobiet. Pływanie podzielono na trzy bloki, które odbędą się w sobotę w godzinach porannych i popołudniowych oraz w niedzielę w godzinach porannych. Łącznie na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegranych zostanie 16 konkurencji. Ze względu na ograniczenia pandemiczne rywalizacja odbędzie się bez udziału publiczności. 

Kto weźmie udział w rywalizacji?

Łącznie w rywalizacji weźmie udział 81 klubów pływackich z całej Polski, a na pływalni będziemy oglądać ponad 2000 uczestników w różnych kategoriach wiekowych. Wśród nich nie zabraknie największych gwiazd polskiego pływania, w tym olimpijczyków i medalistów imprez międzynarodowych takich jak mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy. 

Na listach startowych znajdują się m.in.: Alicja Tchórz, Aleksandra Polańska, Karolina Piechowicz, Dominika Sztandera, Paulina Peda, Agata Naskręt, Anna Dowgiert, Paulina Piechota, Laura Bernat, Aleksandra Knop, Konrad Czerniak, Jakub Kraska, Mateusz Chowaniec, Kamil Sieradzki, Jakub Majerski, Paweł Juraszek, Krzysztof Chmielewski, Michał Chmielewski, Adrian Jaśkiewicz, Filip Kosiński, Ksawery Masiuk, Jan Zubik. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Iga Świątek w finale turnieju w Dubaju. Pewne wygrana z Coco Gauff

Iga Świątek po raz szósty w karierze wygrała z Amerykanką Coco Gauff i zameldowała się w wielkim finale turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships...

Magda Linette bez szans z Wang. Przegrany finał w Kantonie

Magda Linette w Kantonie awansowała do szóstego singlowego finału cyklu WTA Tour w swojej karierze. Niestety nie wykorzystała szansy na trzecie zwycięstwo. W wielkim...