STS KOD PROMOCYJNY

Złoto Majerskiego i srebro Jaśkiewicza w pływaniu na 100 metrów stylem motylkowym w Chengdu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPływanieZłoto Majerskiego i srebro Jaśkiewicza w pływaniu na 100 metrów stylem motylkowym...

Jakub Majerski i Adrian Jaśkiewicz kontynuują dobrą passe polskich pływaków na 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu. Pierwszy został złotym medalistą, a drugi wywalczył srebro na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Podium uzupełnił reprezentant Kazachstanu Adilbek Mussin. Na pływalni w Chinach oglądaliśmy prawdziwą dominację polskich delfinistów. Jakub Majerski prowadził w tym wyścigu od pierwszych metrów. 

Dwóch Polaków z awansem do ścisłego finału 

Polscy pływacy w Chinach czują się znakomicie. Rywalizacja na dystansie 100 metrów stylem motylkowym rozpoczęła się od wyścigów eliminacyjnych. Adrian Jaśkiewicz startował w wyścigu numer pięć. Popłynął solidnie i z czasem 52.62 pewnie zajął drugie miejsce. W ostatnim starcie drugie miejsce zajął Jakub Majerski, który z czasem 53.05 również awansował do półfinału. Obaj Polacy startowali w drugim półfinale. Stoczyli między sobą bój o dwa pierwsze miejsca. Lepszy był Jakub Majerski z czasem 51.83. Adrian Jaśkiewicz stracił do niego 0,1 sekundy. Obaj zawodnicy pewnie awansowali do wielkiego finału, gdzie między sobą rozstrzygnęli sprawę dwóch pierwszych miejsc. To tylko pokazuje, jak zdominowali zmagania na 100 metrów stylem motylkowym podczas tegorocznej Uniwersjady. 

Popis Majerskiego i Jaśkiewicza w finale

Wielki finał to już popis Jakuba Majerskiego i Adriana Jaśkiewicza. Obaj popisali się dobrą reakcją startową. Jakub Majerski prowadził od samego początku i z pewną przewagą popłynął po złoty medal Uniwersjady. Na półmetku miał czas 24.10, a finiszował z wynikiem 51.41. Nieco wolniej rozpoczął Adrian Jaśkiewicz, który na półmetku zajmował dopiero piąte miejsce z wynikiem 24.40. Rywale jednak osłabli, a ten popisał się bardzo dobrym finiszem. Dzięki temu wywalczył srebrny medal z czasem 51.93. Na końcowych metrach zaledwie o 0,1 sekundy wyprzedził brązowego medalistę Adilbeka Mussina z Kazachstanu. Tym samym biało-czerwoni dołożyli dwa kolejne medale na pływalni Dongam Lake Sports Park Aquatics Centre w Chengdu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...