STS KOD PROMOCYJNY

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała z awansem do 1/8 finału Pucharu CEV. Tam czeka Grupa Azoty Chemik Police

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaBKS Bostik ZGO Bielsko-Biała z awansem do 1/8 finału Pucharu CEV. Tam...

Zgodnie z oczekiwaniami siatkarki BKS-u Bostik ZGO Bielsko-Biała wywalczyły awans do 1/8 finału Pucharu CEV. Dokonały tego po wygranej w dwumeczu z węgierskim Swietelsky Bekescsaba. Spotkanie rewanżowe zakończyło się wygraną polskiego zespołu 3:0. Dzięki temu podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka w dwumeczu wygrały 6:1. W 1/8 finału dojdzie do polskiego pojedynku, ponieważ bielszczanki zmierzą się z Grupą Azoty Chemikiem Police. 

Trzysetowe zwycięstwo i pewny awans BKS-u do 1/8 finału 

Siatkarki BKS-u Bostik ZGO Bielsko-Biała były zdecydowanymi faworytkami dwumeczu z węgierskim Swietelsky Bekescsaba. Udowodniły to w pierwszym meczu, gdy w czterech setach wygrały przed własną publicznością 3:1. Na Węgry udały się po to, aby utrzymać bezpieczną przewagę i potwierdzić awans. Spotkanie na początku układało się lepiej dla gospodyń, jednak zawodniczki prowadzone przez Bartłomieja Piekarczyka szybko wzięły się w garść i odrobiły straty. Dzięki temu pierwszego seta zakończyły przekonującym zwycięstwem 25:21


Czytaj więcej o siatkówce:


W drugiej partii było jeszcze lepiej. Tym razem od początku dominowały siatkarki BKS-u. Szybko wypracowały kilka punktów przewagi, a następnie kontrolowały widowisko. Seta zakończyły 25:19 i zagwarantowały sobie awans do 1/8 finału Pucharu CEV. W trzeciej partii w grze bielszczanek było widać większe rozluźnienie. Prowadziły już 10:1, jednak dały się dogonić. Końcówka była grana na przewagi. Zespół BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała wygrał 3:0 i w dobrych humorach wróci do Polski

Swietelsky Bekescsaba – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 0:3 (21:25, 19:25, 24:26)

Polskie starcie w 1/8 finału Pucharu CEV

W kolejnej rundzie Pucharu CEV dojdzie do polskiego pojedynku. Na drodze BKS-u Bostik ZGO Bielsko-Biała staną siatkarki Grupy Azoty Chemika Police. Zespół ten nie musiał grać dwumeczu 1/16 finału. Było to związane z wycofaniem się z rozgrywek Hapoelu Kfar Saba. Decyzja ta podyktowana była wojną izraelsko-palestyńską. Ze względu na zestawienie 1/8 finału Pucharu CEV możemy być już pewni, że w ćwierćfinale będziemy oglądać drużynę z Polski. 

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsi siatkarze w historii Polski

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy