ŁKS Commercecon Łódź z ważnym zwycięstwem w Lidze Mistrzyń

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówŁKS Commercecon Łódź z ważnym zwycięstwem w Lidze Mistrzyń

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź odniosły pierwsze zwycięstwo w tegorocznej Lidze Mistrzyń. Łodzianki w trzech setach pokonały na wyjeździe SC Prometey Dniepr z Ukrainy. W ten sposób mistrzynie Polski udanie zrehabilitowały się za porażkę w pierwszej kolejce grupy E, gdy 1:3 uległy CS Volei Alba Blaj z Rumunii. Spotkanie z SC Prometey Dniepr rozegrano w Mioveni w Rumunii. Kolejny mecz zawodniczki Alessandro Chiappiniego zagrają z francuskim Volero Le Cannet.

Pewne zwycięstwo mistrzyń Polski

Początek obecnych rozgrywek Ligi Mistrzyń nie był udany dla siatkarek ŁKS-u Commercecon Łódź. W pierwszym meczu przed własną publicznością nieoczekiwanie przegrały 1:3 z rumuńskim CS Volei Alba Blaj. Teraz chciały się zrehabilitować. Udały się do rumuńskiego Mioveni, gdzie mecze w roli gospodarza rozgrywa SC Prometey Dniepr z Ukrainy. Spotkanie od początku układało się po myśli podopiecznych Alessandro Chiappiniego. Mistrzynie Polski w pierwszej partii szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, a następnie kontrolowały grę. Set zakończył się wynikiem 25:20.

Jeszcze większą przewagę oglądaliśmy w drugiej partii. ŁKS zaczął od 5:1. Później utrzymywał kilka punktów przewagi. W końcówce podopieczne Alessandro Chiappiniego zanotowały efektowną serię kilku punktów z rzędu, dzięki czemu wygrały 25:17. Najbardziej wyrównany był trzeci set. Tu Ukrainki do końca liczyły się w walce o zwycięstwo. Prowadziły nawet 23:22, jednak w końcówce dało znać o sobie większe doświadczenie łodzianek. Mistrzynie Polski zdobyły trzy punkty z rzędu, zamknęły seta 25:23 i cały mecz wygrały 3:0. To pierwsza wygrana ŁKS-u w obecnych rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Najlepszą siatkarką meczu została wybrana Valentina Diouf.

SC Prometey Dniepr – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (20:25, 17:25, 23:25)

Za dwa tygodnie mecz z Volero Le Cannet

Łodzianki kolejny mecz w Lidze Mistrzyń rozegrają dopiero za dwa tygodnie. Dokładnie 30 listopada udadzą się na wyjazdowe starcie z francuskim zespołem Volero Le Cannet. Drużyna ta po dwóch kolejkach prowadzi w tabeli grupy E z kompletem zwycięstw. Do tej pory wygrała 3:0 z SC Prometey Dniepr i 3:2 CS Volei Alba Blaj. Przed podopiecznymi Alessandro Chiappiniego trudne zadanie, jeżeli chcą powalczyć we Francji o jakiekolwiek punkty.