Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź mistrzyniami Polski

Strona głównaSiatkówkaSiatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź mistrzyniami Polski

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź pokonały na wyjeździe 3:2 Developres Bella Dolina Rzeszów i zostały mistrzyniami Polski w sezonie 2022/23. W serii finałowej podopieczne Alessandro Chiappiniego wygrały 3:1. Dzięki temu zasłużenie wygrały Tauron Ligę i mogą cieszyć się z trzeciego mistrzostwa Polski w swojej historii. Srebrne medale zawisły na szyjach rzeszowianek, a brązowe wywalczyły zawodniczki Budowlanych Łódź.

Pięciosetowa batalia o złoto

Po trzech meczach serii finałowej ŁKS Commercecon Łódź prowadził 2:1. Czwarty mecz rozgrywany był w Rzeszowie. Podopieczne Stephane’a Antigi przed własną publicznością chciały podtrzymać swoje nadzieje na tytuł. Zupełnie inne plany na te spotkanie miały siatkarki ŁKS-u, które w stolicy Podkarpacia mogły zapewnić sobie tytuł mistrzowski. Pierwszy set rozpoczął się doskonale dla gospodyń. Zawodniczki Developresu Bella Dolina pewnie wygrały go 25:17. Wysoka porażka obudziła łodzianki. W dwóch następnych setach to one przejęły inicjatywę. Kluczowe momenty w drugim secie miały miejsce w połowie partii. Wówczas na kilka punktów odskoczył ŁKS i partia zakończyła się 25:22.

Bardzo podobny przebieg miał trzeci set. On również zakończył się zwycięstwem ŁKS-u 25:22. Łodzianki były już tylko o krok od tytułu mistrzowskiego. W czwartym secie podopieczne Stephane’a Antigi zaczęły grać skuteczniej. Dzięki temu wygrały 25:22 i doprowadziły do tie-breaka. Piąty set od początku do końca był wyrównany. Wydawało się, że rzeszowianki zmierzają po pewne zwycięstwo, gdy prowadziły 12:8. Wówczas łodzianki się przebudziły i odwróciły losy tie-breaka. Wygrały 15:13 i sięgnęły po upragniony tytuł mistrzowski. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Valentinę Diouf z Developresu.

Developres Bella Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (25:17, 22:25, 22:25, 25:22, 13:15)

Trzecie mistrzostwo Polski ŁKS-u

Dla ŁKS-u Commercecon Łódź to trzecie mistrzostwo Polski w historii. Wcześniejsze dwa zdobyła w latach 1983 i 2019. Wicemistrzyniami Polski zostały zawodniczki Developresu Bella Dolina Rzeszów. Brązowe medale zawisły na szyjach siatkarek Budowlanych Łódź.