Cenne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla na trudnym terenie we Francji

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówCenne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla na trudnym terenie we Francji

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla odnieśli cenne zwycięstwo 3:1 we francuskim Montpellier. Spotkanie drugiej kolejki grupy A Ligi Mistrzów było wyrównane, jednak wicemistrzowie Polski potwierdzili swoje aspiracje. Są faworytami do wygrania grupy i bezpośredniego awansu do ćwierćfinału rozgrywek. We Francji zaczęli od przegranego seta, jednak później wszystko poszło po ich myśli i zasłużenie wygrali cały mecz. Najlepszym graczem meczu wybrano Tomasza Fornala.

Nieudany początek i set dla Montpellier Volley

Faworytami meczu drugiej kolejki byli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. W pierwszym meczu wygrali 3:0 z Vojvodiną Nowy Sad. Tym razem mierzyli się we Francji z Montpellier Volley, które przegrało pierwszy mecz 2:3 z niemieckim Friedrichshafen. Początek meczu należał do wicemistrzów Polski, którzy szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Było już nawet 10:4, jednak z czasem gospodarze się otrząsnęli i doszli do głosu. W końcówce siatkarze Montpellier Volley zanotowali serię czterech punktów z rzędu i po raz pierwszy w meczu wyszli na prowadzenie. Nie oddali go do końca partii i zakończyli ją wynikiem 25:23.

Kolejne trzy sety dla Jastrzębskiego

Nieoczekiwana porażka w pierwszym secie podziałała motywująco na graczy Jastrzębskiego Węgla. Zaczęli grać uważniej w obronie i jeszcze skuteczniej w ataku. Lepiej zaczęli grać m.in. Tomasz Fornal, Łukasz Wiśniewski, Stephen Boyer, czy też Trevor Clevenot. Na efekty tego nie trzeba było długo czekać. Drugi set to pewna wygrana Jastrzębskiego 25:19. Większe problemy goście mieli w kolejnej partii, gdy Francuzi ponownie chcieli się im postawić. Set toczył się punkt za punkt do samego końca, jednak ostatnie piłki to większe doświadczenie Jastrzębskiego. Siatkarze z Polski wygrali 25:23 i wyszli na prowadzenie 2:1.

Porażka w trzeciej partii podcięła skrzydła graczom Montpellier Volley. Dzięki temu wicemistrzowie Polski mieli nieco ułatwione zadanie i bez większych problemów zakończyli czwartego seta 25:20. Świetne zawody rozgrywał Tomasz Fornal, który został wybrany MVP meczu. Jastrzębski po dwóch kolejkach z kompletem punktów jest liderem grupy A Ligi Mistrzów. W kolejnym meczu 29 listopada zmierzy się na wyjeździe z Friedrichshafen.

Montpellier Volley – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:23, 19:25, 23:25, 20:25)