Developres Bella Dolina Rzeszów z wygraną na inaugurację zmagań w Lidze Mistrzyń

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówDevelopres Bella Dolina Rzeszów z wygraną na inaugurację zmagań w Lidze Mistrzyń

Zawodniczki Developresu Bella Dolina Rzeszów bardzo udanie zainaugurowały rozgrywki tegorocznej Ligi Mistrzyń w siatkówce kobiet. Przed własną publicznością bez większych problemów pokonały 3:0 Volley Mulhouse Alsace z Francji. Spotkanie rozgrywane było pod dyktando podopiecznych Stephane’a Antigi, z małym wyjątkiem na początku drugiej partii. Ostatecznie każdy z trzech setów zakończył się wysokim zwycięstwem rzeszowianek, czym sprawiły kibicom i sobie udany prezent mikołajkowy.

Faworytki nie zawiodły

Jeszcze przed meczem eksperci i bukmacherzy wskazywali na siatkarki Developresu Rzeszów, jako zdecydowane faworytki. Początek pierwszego seta był jednak wyrównany, a podopieczne Antigi próbowały wskoczyć na swój optymalny poziom. Udało się to przy stanie 12:12. Wówczas gospodynie zdobyły cztery punkty z rzędu i odskoczyły na 16:12. Do końca partii kontrolowały jej przebieg i w pełni zasłużenie wygrały 25:19

Drugi set miał nieco inny przebieg i nieoczekiwanie to siatkarki francuskiej drużyny Volley Mulhouse Alsace wyszły na kilka punktów przewagi. Prowadziły już 15:12, jednak wtedy do roboty wzięły się rzeszowianki. Zdobyło pięć kolejnych punktów i przejęły inicjatywę, a duża w tym zasługa Anny Obiały. Później gospodynie grały jak w transie i wygrały 25:19. Prowadziły 2:0 w setach. Ostatnia partia to potwierdzenie klasy zawodniczek Developresu Bella Dolina Rzeszów i kolejne wysokie zwycięstwo. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:20 i rzeszowianki bardzo udanie rozpoczęły zmagania w obecnym sezonie Ligi Mistrzyń

Developres Bella Dolina Rzeszów – Volley Mulhouse Alsace 3:0 (25:19, 25:19, 25:20)

Trudne zadanie przed siatkarkami Developresu

Przed zawodniczkami Developresu bardzo trudne zadanie, jeżeli chcą awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. W grupie A będą mierzyły się przede wszystkim z włoskim Imoco Volley Congeliano, czyli jednym z faworytów do wygrania rozgrywek. Ostatnim rywalem w grupie jest węgierski Vasas Obuda Budapeszt. Awans do ćwierćfinału wywalczy zwycięzca grupy, a także trzy zespoły z najlepszym bilansem z drugich miejsc z wszystkich grup. Jeżeli Devolpres nie potknie się na teoretycznie słabszych rywalkach z Francji i Węgier, to powinien włączyć się do walki o czołową ósemkę siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Kolejny mecz już 20 grudnia w Budapeszcie