STS KOD PROMOCYJNY

Developres Rzeszów nie składa broni. Pewne zwycięstwo we Francji

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówDevelopres Rzeszów nie składa broni. Pewne zwycięstwo we Francji

Siatkarki Developresu Rzeszów nie składają broni w walce o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. Bardzo pewnie wygrały 3:0 na wyjeździe z francuskim Volley Mulhouse Alsace. Dzięki temu są już pewne zajęcia drugiego miejsca w grupie i gry w fazie play-off o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. Ostatnie grupowe starcie rozegrane zostanie 8 lutego na wyjeździe z włoskim Prosecco Doc Imoco Conegliano.

Polska dominacja we Francji

Marząc o awansie do ćwierćfinału rozgrywek Ligi Mistrzyń w sezonie 2022/23, siatkarki Develorpesu Rzeszów musiały za trzy punkty wygrać z francuskim Volley Mulhouse Alsace. To się udało, dzięki czemu rzeszowianki odniosły swoje czwarte zwycięstwo w grupie A, gdzie zajmują drugie miejsce. Od początku meczu we Francji oglądaliśmy dominację polskiego zespołu. Rzeszowianki dominowały w każdym aspekcie gry, co przekładało się na wynik. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem Developresu 25:17, a świetnie w ataku spisywała się Ana Kalandadze. 

Drugi set miał bardzo podobny przebieg i ponownie zdecydowanie lepsze okazały się być rzeszowianki. To one wygrały 25:19 i wyszły na prowadzenie 2:0. Były bardzo blisko zrealizowania planu minimum i wygrania we Francji za trzy punkty. Trzeci set to już prawdziwy popis rozpędzonych siatkarek Develorpesu. Zakończyły partię błyskawicznie i wygrały ją aż 25:11, czym potwierdziły różnicę klas, którą oglądaliśmy podczas tego starcia. Wygrana za trzy punkty pozwala rzeszowiankom wierzyć w awans do upragnionego ćwierćfinału Ligi Mistrzyń, jednak nie będzie o to łatwo. Najlepszą siatkarką meczu wybrano Anę Kalandadze. 

Volley Mulhouse Alsace – Developres Bella Dolina Rzeszów  0:3 (17:25, 19:25, 11:25)

O awans będzie trudno

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów straciły już szansę na zajęcie pierwszego miejsca w grupie A, które premiowane jest awansem do ćwierćfinału rozgrywek. Ta pozycja zarezerwowana jest dla Prosecco Doc Imoco Conegliano, czyli drugiej drużyny poprzedniej edycji Ligi Mistrzyń. Rzeszowianki ostatnie spotkanie zagrają 8 lutego na wyjeździe w Conegliano. Już teraz są pewne tego, że zagrają w fazie play-off o awans do ćwierćfinału. W ten rundzie zmierzy się pięć drużyn z drugich miejsc oraz najlepsza ekipa z trzeciego miejsca w grupie. Trzy z nich uzupełnią ósemkę ćwierćfinalistów.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...