Ekspresowe zwycięstwo Chemika Police w Bułgarii. Faza play-off o krok

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówEkspresowe zwycięstwo Chemika Police w Bułgarii. Faza play-off o krok

Siatkarki Chemika Police pojechały do Bułgarii po pewne zwycięstwo i zgodnie z oczekiwaniami pokonały 3:0 Maricę Płowdiw. Zwycięstwo mistrzyń Polski od początku do końca było niezagrożone, a ekspresowa wygrana policzanek sprawia, że są już niemal pewne udziału w fazie play-off o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. Wiele wskazuje na to, że zajmą drugie miejsce w grupie D.

Wygrana z outsiderem

Marica Płowdiw to outsider grupy D Ligi Mistrzyń, który do starcia z Chemikiem przegrał wszystkie mecze. Z drugiej strony mistrzynie Polski wciąż liczą się w walce o awans do najlepszej ósemki rozgrywek, dlatego faworyt tego meczu mógł być tylko jeden. Zgodnie z oczekiwaniami podopieczne Radosława Wodzińskiego wygrały bez większego problemu i praktycznie zapewniły sobie udział w fazie play-off o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. Mecz od początku układał się pod dyktando Chemika. W pierwszym secie wyrównana walka miała miejsce tylko do stanu 14:14. Później policzanki przyspieszyły i wygrały partię 25:20.

Do historii przejdzie drugi set, który był prawdziwym popisem Chemika Police. Siatkarki polskiego zespołu totalnie dominowały na boisku i wygrały aż 25:9. W trzecim secie gospodynie próbowały nawiązać walkę, ale tego dnia nie miały żadnych argumentów przeciw dobrze dysponowanym mistrzyniom Polski. Partia zakończyła się zwycięstwem Chemika 25:20, który zgodnie z planem odniósł swoje czwarte zwycięstwo w grupie D Ligi Mistrzyń. Dla Maricy była to piąta porażka z rzędu. W ekipie z Polski dobrze spisywały się m.in.: Agnieszka Korneluk, czy też Jovana Brakocević-Canzian. Dobre zmiany dały Natalia Mędrzyk, Marlena Kowalewska i Maira Cipriano.

Marica Płowdiw – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (20:25, 9:25, 20:25)

Powalczą w play-offach

Chemik Police jest niemal pewny występu w fazie play-off o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. Na tym etapie rozgrywek zmierzy się pięć zespołów z drugich miejsc w swoich grupach, a także najlepsza drużyna z trzeciego miejsca. Stawką pojedynków play-off będzie awans do najlepszej ósemki Ligi Mistrzyń. Zanim do tego dojdzie, w ostatnim grupowym meczu Chemik Police zagra 8 lutego przed własną publicznością z tureckim Eczacibasi Stambuł