Jastrzębski Węgiel blisko awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Czwarte zwycięstwo

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówJastrzębski Węgiel blisko awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Czwarte zwycięstwo

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla odnieśli czwarte zwycięstwo w czwartym meczu tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów. Tym razem przed własną publicznością pokonali 3:0 francuskie Montpellier Volley. Dzięki temu wicemistrzowie Polski prowadzeni przez Marcelo Mendeza są już bardzo blisko awansu do fazy pucharowej rozgrywek. Kolejne spotkanie rozegrają 11 stycznia na wyjeździe z Vojvodiną Nowy Sad z Serbii.

Trzysetowe zwycięstwo mimo osłabienia

Tym razem Marcelo Mendez nie miał do dyspozycji kilku kluczowych i podstawowych siatkarzy. W spotkaniu domowym z Montpellier Volley zabrakło m.in.: Jurija Gladyra, Łukasz Wiśniewskiego i Benjamina Toniuttiego. Mimo tego od początku do końca spotkania stroną przeważającą był polski zespół, choć o zwycięstwo nie było łatwo. Pierwszy set długo rozgrywany był punkt za punkt. W drugiej jego części gospodarze odskoczyli na kilka punktów. Jastrzębski Węgiel prowadził już 22:17 i wydawało się, że nie będzie miał żadnych problemów. Rywale doprowadzili jednak do remisu 23:23. Końcówka należała do wicemistrzów Polski, którzy wygrali 25:23

Drugi set był jeszcze bardziej wyrównany. Od stanu 15:15 rywale zdobyli cztery punkty z rzędu. Wyszli na prowadzenie 19:15, a następnie 21:16. Wydawało się, że lada chwila dojdzie do wyrównania w setach. W końcówce jednak przebudzili się wicemistrzowie Polski, którzy obronili dwie piłki setowe, a następnie na przewagi wygrali partię 27:25. Napędzeni tym zwycięstwem w trzeciej partii nie pozostawili Francuzom już żadnych złudzeń. Wygrali 25:20 i z kompletem punktów umocnili się na pozycji liderów grupy A. Awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów mają na wyciągnięcie ręki.

Jastrzębski Węgiel – Montpellier Volley 3:0 (25:23, 27:25, 25:20)

Przypieczętować awans po Nowym Roku

Kolejne spotkanie w Lidze Mistrzów siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozegrają 11 stycznia. Wówczas udadzą się do Serbii na mecz z Vojvodiną Nowy Sad. W przypadku zwycięstwa zapewnią sobie pierwsze miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej. Są tego już bardzo blisko, ponieważ dotychczasowe mecze wygrali za trzy punkty. To sprawia, że awans do dalszej fazy rozgrywek wydaje się być formalnością