STS KOD PROMOCYJNY

Julia Nowicka z Pucharem Niemiec!

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSiatkówkaJulia Nowicka z Pucharem Niemiec!

Siatkarki Allianz MTV Stuttgart zdobyły Puchar Niemiec po wygranej w trzech setach z Dresdner SC. W składzie zwycięskiej drużyny występuje Polka — Julia Nowicka!

Czwarty sukces w historii, pierwszy z Polką

Drużyna Julii Nowickiej doskonale radzi sobie w tym sezonie — awansowała do finału Pucharu CEV, jest liderem Bundesligi, a teraz sięgnęła po czwarte w historii krajowe trofeum.

Początkowo mecz Allianz MTV Stuttgart z Dresdner SC miał odbyć się wcześniej, lecz został przełożony o dwa tygodnie ze względu na pozytywne wyniki testów na koronawirusa w zespole reprezentowanym przez Polkę. Przymusowa pauza jednak nie wybiła siatkarek Stuttgartu z rytmu. Na parkiecie pokazały jakość i wygrały 3:0 w setach.

Julia Nowicka latem przeszła z Grot Budowlanych Łódź właśnie do ekipy ze Stuttgartu. W finale pełniła rolę zmienniczki dla rozgrywającej Ilki Van de Vyver.

DVV Cup – Finał

Allianz MTV Stuttgart – Dresdner SC 3:0 (25:17, 25:15, 25:15)

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...