Julia Nowicka z Pucharem Niemiec!

Strona głównaSiatkówkaJulia Nowicka z Pucharem Niemiec!

Siatkarki Allianz MTV Stuttgart zdobyły Puchar Niemiec po wygranej w trzech setach z Dresdner SC. W składzie zwycięskiej drużyny występuje Polka — Julia Nowicka!

Czwarty sukces w historii, pierwszy z Polką

Drużyna Julii Nowickiej doskonale radzi sobie w tym sezonie — awansowała do finału Pucharu CEV, jest liderem Bundesligi, a teraz sięgnęła po czwarte w historii krajowe trofeum.

Początkowo mecz Allianz MTV Stuttgart z Dresdner SC miał odbyć się wcześniej, lecz został przełożony o dwa tygodnie ze względu na pozytywne wyniki testów na koronawirusa w zespole reprezentowanym przez Polkę. Przymusowa pauza jednak nie wybiła siatkarek Stuttgartu z rytmu. Na parkiecie pokazały jakość i wygrały 3:0 w setach.

Julia Nowicka latem przeszła z Grot Budowlanych Łódź właśnie do ekipy ze Stuttgartu. W finale pełniła rolę zmienniczki dla rozgrywającej Ilki Van de Vyver.

DVV Cup – Finał

Allianz MTV Stuttgart – Dresdner SC 3:0 (25:17, 25:15, 25:15)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy piłkarze w historii mistrzostw świata

Reprezentacja Polski 8 razy w historii grała na mistrzostwach świata. Niektóre z tych imprez przeszły nad Wisłą do legendy, o innych kibice woleliby zapomnieć....

Michał Winiarski został selekcjonerem reprezentacji Niemiec

Michał Winiarski w najbliższym czasie będzie pracował nie tylko z drużyną klubową, ale także i z reprezentacją. Potwierdziły się doniesienia mediów. Polak został selekcjonerem...