Dresdner SC – Developres Rzeszów 0:3. Znakomity mecz i historyczny awans Rzeszowianek

Strona głównaDresdner SC - Developres Rzeszów 0:3. Znakomity mecz i historyczny awans Rzeszowianek

Tego można się było spodziewać. Siatkarki Developresu Rzeszów rozegrały kapitalne spotkanie na wyjeździe z Dresdner SC i wygrały 3:0. Tym samym po raz pierwszy w historii zapewniły sobie awans do ćwierćfinału siatkarskiej Ligi Mistrzyń, co jest największym międzynarodowym sukcesem w historii klubu. Po pięciu meczach Rzeszowianki mają komplet zwycięstw i są pewne zajęcia pierwszego miejsca w grupie.

Mecz pod dyktando Developresu

Czuć było, że przed meczem w obozie Developresu Rzeszów panuje wyjątkowa atmosfera. Siatkarki polskiego zespołu udały się do Niemiec po zwycięstwo i zapewnienie sobie już teraz bezpośredniego awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W ostatnich miesiącach są w znakomitej formie i pewnie prowadzą w tabeli polskiej ligi. Pokazują to również na arenie międzynarodowej.

Od początku meczu podopieczne Stephane’a Antigi narzuciły swój styl gry i zbudowały sobie bezpieczną przewagę nad Niemkami. Tak naprawdę zwycięstwo Polek w tej partii ani przez chwilę nie było zagrożone i ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:19 na korzyść gości. Zupełnie inaczej rozpoczął się drugi set, w którym od razu do głosu doszły gospodynie. Tym samym to one wypracowały sobie przewagę i w pewnym momencie na tablicy wyników było już 15:11. Wtedy nastąpiło przyspieszenie gry w drużynie z Rzeszowa, która zdobyła sześć punktów z rzędu i szybko wyszła na prowadzenie. Nie oddała go do końca i drugą partię wygrała 25:22.

Najbardziej wyrównany był trzeci set tego meczu, w którym gra od samego początku toczona była punkt za punkt. W ostatnich fragmentach seta przewagę przejęły Rzeszowianki, które obroniły piłkę setową, a następnie zdobyły kolejne dwa punkty i zakończyły seta 26:24 i cały mecz. Tym samym bez problemu zameldowały się w swoim premierowym ćwierćfinale Ligi Mistrzyń. W grupie B zagrają jeszcze 15 lutego na wyjeździe z Lokomotiwem Kaliningrad, jednak wynik tego meczu nie będzie miał wpływu na układ miejsc w grupie.

Dresdner SC – Developres Rzeszów        0:3 (19:25, 22:25, 24:26)