Pierwsze zwycięstwo Projektu Warszawa w tegorocznej Lidze Mistrzów

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówPierwsze zwycięstwo Projektu Warszawa w tegorocznej Lidze Mistrzów

Dopiero w 5. kolejce tegorocznej Ligi Mistrzów siatkarze Projektu Warszawa odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W domowym meczu okazali się lepsi od belgijskiego Noliko Maaseik i wygrali 3:1. Ostatecznie nie mają żadnych szans na awans do ćwierćfinału rozgrywek, jednak zwycięstwo z Belgami może być dobrym sygnałem przed resztą sezonu. W ostatniej kolejce grupy B siatkarze z Warszawy zagrają na wyjeździe z Belgami, a mecz odbędzie się już w środę 16 lutego.

Wyrównane starcie na korzyść Projektu Warszawa

Siatkarze Projektu Warszawa przed własną publicznością chcieli odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Mecz z Noliko Maaseik był doskonałą ku temu okazją, ponieważ Belgowie do tej pory mieli na koncie tylko jedno zwycięstwo i teoretycznie są najsłabszym rywalem Warszawian w grupie B. Od początku spotkania mecz był niezwykle wyrównany i toczył się punkt za punkt. Ostatecznie w końcówce pierwszego seta więcej koncentracji i spokoju zachowali siatkarze z Warszawy, którzy wykorzystali swoją pierwszą piłkę setową i wygrali tę partię 25:23. Drugi set zdecydowanie lepiej rozpoczęli Belgowie, którzy szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Siatkarzom Projektu udało się je odrobić, jednak w końcówce seta lepsi okazali się rywale i po zwycięstwie 25:22 doprowadzili do remisu 1:1.

Porażka w drugim secie podziałała bardzo motywująco na podopiecznych Andrei Anastasiego. Od początku trzeciego seta to oni kontrolowali jego przebieg i wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Nie oddali jej do samego końca i wygrali trzecią partię 25:20. Bardzo wyrównany był także czwarty set tego meczu, w którym ponownie lepsi okazali się zawodnicy Projektu Warszawa, którzy wygrali 25:22 i przypieczętowali tym samym zwycięstwo 3:1 w całym meczu. Zmagania grupowe Polacy zakończą 16 lutego wyjazdowym starciem z Noliko Maaseik.

Projekt Warszawa – Noliko Maaseik         3:1 (25:23, 22:25, 25:20, 25:22)