ŁKS Łódź w 1/8 Ligi Mistrzów mimo dotkliwej porażki z Fenerbahce Stambuł

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówŁKS Łódź w 1/8 Ligi Mistrzów mimo dotkliwej porażki z Fenerbahce Stambuł

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź przegrały 0:3 w ostatnim meczu grupy D Ligi Mistrzyń. Mimo dotkliwej porażki wywalczyły awans do 1/8 finału rozgrywek. Do fazy play-off zakwalifikowały się jako drużyna z najlepszym bilansem z trzecich miejsc w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Przed ŁKS-em w grupie znalazły się nie tylko Fenerbahce Stambuł, ale także siatkarki VC Stuttgart, które zajęły pierwsze miejsce.

Dwukrotnie przekładany mecz

Gospodyniami tego meczu były siatkarki ze Stambułu. Ostatecznie mecz był dwukrotnie przekładany i doszło na niego na neutralnym terenie w Berlinie. Oczywiście było to związane z katastrofą naturalną i trzęsieniem ziemi, które nawiedziło Turcję na początku lutego. W jego wyniku zmarło już ponad 40 tysięcy ludzi, a kilka razy więcej odniosło poważne obrażenia. Przy takiej tragedii sport schodzi na drugi plan, dlatego mecz Fenerbahce z ŁKS-em nie odbył się w pierwotnym terminie.

Spotkanie pod dyktando Turczynek. ŁKS z awansem

Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami odbył się 11 stycznia w Łodzi i wówczas zawodniczki polskiego zespołu niespodziewanie wygrały 3:1. To sprawiało, że mogliśmy sobie ostrzyć zęby na rewanż. W przypadku zwycięstwa ŁKS Commercecon Łódź zająłby drugie miejsce w grupie i awansował do fazy play-off Ligi Mistrzyń. Ostatecznie rewanż padł łupem siatkarek Fenerbahce, które wygrały 3:0.

W pierwszym secie ŁKS długo nawiązywał równorzędną walkę z rywalkami  i prowadził nawet 21:19. Końcówka należała jednak do gospodyń, które seta wygrały 25:22. Zdecydowanie bardziej jednostronna była druga partia, która zakończyła się pewnym zwycięstwem Fenerbahce 25:16. Najwięcej emocji towarzyszyło kibicom i siatkarkom w trzecim secie. Łodzianki w końcówce doprowadziły do wyrównania i gra toczyła się na przewagi. Turczynki okazały się lepsze i wygrały 28:26, a całe spotkanie 3:0. Mimo porażki w ostatnim meczu, siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź wywalczyły awans do fazy play-off Ligi Mistrzyń jako drużyna z najlepszym bilansem z trzecich miejsc. Swojego rywala siatkarki z Łodzi poznają w najbliższych dniach.

Fenerbahce Opet Stambuł – ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:22, 25:16, 28:26)