STS KOD PROMOCYJNY

Malwina Smarzek-Godek nie zagra już w Lokomotiwie Kaliningrad. Polka rozwiązała kontrakt i wróciła do kraju

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaMalwina Smarzek-Godek nie zagra już w Lokomotiwie Kaliningrad. Polka rozwiązała kontrakt i...

Od około dwóch tygodni spekulowano o tym, co dalej z Malwiną Smarzek-Godek, która występowała w rosyjskim klubie siatkarskim Lokomotiwie Kaliningrad. Na początku Polka nie była przekonana do opuszczenia Rosji, jednak czarę goryczy przelało to, że jej klub oraz sympatycy zespołu jawnie wspierali inwazję wojsk rosyjskich na Ukrainę i władzę Władimira Putina. Ostatecznie siatkarce reprezentacji Polski udało się rozwiązać kontrakt i wróciła do Polski. Sezon dokończy w zespole mistrzyń Polki Developres Bella Dolina Rzeszów. 

Zadecydowała sympatia klubu do Putina

Gdy wybuchła wojna na Ukrainie i rosyjskie wojska najechały naszego wschodniego sąsiada, wielu zagranicznych sportowców zdecydowało się na ucieczkę z Rosji. Tamtejsze kluby i reprezentacje zostały również wykluczone z wielu rozgrywek sportowych, w tym również z rywalizacji siatkarskiej. Na początku w trudnym położeniu znalazła się Malwina Smarzek, która niedawno przedłużyła kontrakt z Lokomotiwem Kalingrad i nie miała prawnych podstaw do jego rozwiązania i ucieczki z Rosji. 

Te pojawiły się dopiero wtedy, gdy sympatycy rosyjskiego zespołu oraz jego władze jawnie zamanifestowali swoje poparcie dla wojny i Władimira Putina podczas jednego ze spotkań ligi rosyjskiej. Wówczas na trybunach można było dostrzec charakterystyczne transparenty z literą „Z”, czyli symbolem wojsk rosyjskich atakujących Ukrainę. Zdjęcia z tego meczu szybko obiegły świat i stały się mocnym argumentem Malwiny Smarzek i jej menedżera Jakuba Dolaty w negocjacjach z władzami Lokomotiwu. Te ostatecznie ugięły się pod naporem Polki, jej menedżera i presji publicznej i zgodziły się na rozwiązanie kontraktu ze swoją najlepszą zawodniczką. Malwina Smarzek powróciła już do Polski i związała się z liderem Tauron Ligi. 

Malwina Smarzek dokończy sezon w Rzeszowie

Po powrocie nasza reprezentantka bardzo szybko związała się z nowym zespołem. Jedna z najlepszych atakujących na świecie zdecydowała się na grę w barwach Developresu Bella Dolina Rzeszów, któremu chce pomóc w fazie play-off i walce o tytuł Mistrza Polski. Siatkarka prawdopodobnie spędzi tam tylko kilka miesięcy i od nowego sezonu bardzo prawdopodobny wydaje się jej wyjazd do Włoch i związanie się z jednym z tamtejszych zespołów. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...