Malwina Smarzek-Godek nie zagra już w Lokomotiwie Kaliningrad. Polka rozwiązała kontrakt i wróciła do kraju

Strona głównaSiatkówkaMalwina Smarzek-Godek nie zagra już w Lokomotiwie Kaliningrad. Polka rozwiązała kontrakt i...

Od około dwóch tygodni spekulowano o tym, co dalej z Malwiną Smarzek-Godek, która występowała w rosyjskim klubie siatkarskim Lokomotiwie Kaliningrad. Na początku Polka nie była przekonana do opuszczenia Rosji, jednak czarę goryczy przelało to, że jej klub oraz sympatycy zespołu jawnie wspierali inwazję wojsk rosyjskich na Ukrainę i władzę Władimira Putina. Ostatecznie siatkarce reprezentacji Polski udało się rozwiązać kontrakt i wróciła do Polski. Sezon dokończy w zespole mistrzyń Polki Developres Bella Dolina Rzeszów. 

Zadecydowała sympatia klubu do Putina

Gdy wybuchła wojna na Ukrainie i rosyjskie wojska najechały naszego wschodniego sąsiada, wielu zagranicznych sportowców zdecydowało się na ucieczkę z Rosji. Tamtejsze kluby i reprezentacje zostały również wykluczone z wielu rozgrywek sportowych, w tym również z rywalizacji siatkarskiej. Na początku w trudnym położeniu znalazła się Malwina Smarzek, która niedawno przedłużyła kontrakt z Lokomotiwem Kalingrad i nie miała prawnych podstaw do jego rozwiązania i ucieczki z Rosji. 

Te pojawiły się dopiero wtedy, gdy sympatycy rosyjskiego zespołu oraz jego władze jawnie zamanifestowali swoje poparcie dla wojny i Władimira Putina podczas jednego ze spotkań ligi rosyjskiej. Wówczas na trybunach można było dostrzec charakterystyczne transparenty z literą „Z”, czyli symbolem wojsk rosyjskich atakujących Ukrainę. Zdjęcia z tego meczu szybko obiegły świat i stały się mocnym argumentem Malwiny Smarzek i jej menedżera Jakuba Dolaty w negocjacjach z władzami Lokomotiwu. Te ostatecznie ugięły się pod naporem Polki, jej menedżera i presji publicznej i zgodziły się na rozwiązanie kontraktu ze swoją najlepszą zawodniczką. Malwina Smarzek powróciła już do Polski i związała się z liderem Tauron Ligi. 

Malwina Smarzek dokończy sezon w Rzeszowie

Po powrocie nasza reprezentantka bardzo szybko związała się z nowym zespołem. Jedna z najlepszych atakujących na świecie zdecydowała się na grę w barwach Developresu Bella Dolina Rzeszów, któremu chce pomóc w fazie play-off i walce o tytuł Mistrza Polski. Siatkarka prawdopodobnie spędzi tam tylko kilka miesięcy i od nowego sezonu bardzo prawdopodobny wydaje się jej wyjazd do Włoch i związanie się z jednym z tamtejszych zespołów. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lech rozbił Villarreal i zagra w pucharach na wiosnę!

Zrobili to! Piłkarze Lecha Poznań efektownie wygrali 3:0 z Villarreal CF i zapewnili sobie drugie miejsce w grupie C Ligi Konferencji Europy. Dzięki temu...

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...