Michał Winiarski został selekcjonerem reprezentacji Niemiec

Strona głównaSiatkówkaMichał Winiarski został selekcjonerem reprezentacji Niemiec

Michał Winiarski w najbliższym czasie będzie pracował nie tylko z drużyną klubową, ale także i z reprezentacją. Potwierdziły się doniesienia mediów. Polak został selekcjonerem reprezentacji Niemiec, a po sezonie zamieni Trefl Gdańsk na Wartę Zawiercie.

Spore wyróżnienie

Przed Michałem Winiarskim ogromne wyzwanie. Polak został oficjalnie przedstawiony jako selekcjoner reprezentacji Niemiec. To duże wyróżnienie dla byłego siatkarza. Mistrz Świata z 2014 roku po raz pierwszy podejmuję pracę z kadrą narodową. Do tej pory można było go kojarzyć z pracy jako drugi trener w Skrze Bełchatów, natomiast od 2019 roku samodzielnie prowadzi Trefla Gdańsk. Pierwszy sprawdzian czeka na Winiarskiego w trakcie Ligi Narodów, której rozgrywki zostały zaplanowane od 7 czerwca do 24 lipca.

Będzie łączył dwie role

Michał Winiarski pożegna się z Treflem Gdańsk po sezonie 2020/21. Zanim jednak to zrobi, będzie chciał wprowadzić swój zespół do fazy play-off. By osiągnąć zamierzony cel, musi zdobyć przynajmniej trzy punkty w dwóch ostatnich meczach rundy zasadniczej. Pierwszym rywalem będzie Jastrzębski Węgiel, natomiast drugim Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W sezonie 2021/22 Winiarski będzie trenerem Aluron CMC Warty Zawiercie.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...