Nieoczekiwane problemy Chemika Police w Rumunii. Skończyło się 3:2

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówNieoczekiwane problemy Chemika Police w Rumunii. Skończyło się 3:2

Mistrzynie Polski siatkarki Grupy Azoty Chemik Police wygrały 3:2 na wyjeździe z rumuńskim CSM Targoviste. Spotkanie rozegrano w ramach drugiej kolejki grupy E Ligi Mistrzyń. Polki prowadziły już 2:0 i były blisko zwycięstwa za trzy punkty. Ostatecznie o wygraną drżały do samego końca i zapewniły ją sobie dopiero w tie-breaku granym na przewagi. Strata punktu w Rumunii może być bardzo bolesna.

Zaczęło się zgodnie z planem

Spotkanie w Rumunii zaczęło się zgodnie z planem. Od pierwszych piłek zdecydowaną przewagę zyskały zawodniczki mistrza Polski. Chemik Police górował nad rywalkami z Rumunii w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. Dzięki temu przewaga szybko rosła. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:17. Na początku drugiego seta oglądaliśmy kapitalną serię w wykonaniu zawodniczek z województwa zachodniopomorskiego. Prowadziły już 10:1 i nie miały większych problemów z wygraniem seta 25:19. Było 2:0 i wiele wskazywało na łatwe zwycięstwo 3:0. Tak się jednak nie stało

Nieoczekiwane problemy i walka w tie-breaku

Nieoczekiwanie w trzecim secie gra się odmieniła. Ten długo rozgrywany był punkt za punkt, a w drugiej fazie zdecydowaną przewagę zyskały gospodynie. Zespół CSM Targoviste wyglądał coraz pewniej, a siatkarki Chemika Police powielały głupie błędy. Ostatecznie partia zakończyła się na przewagi 26:24 dla drużyny z Rumunii. Wydawało się, że w czwartym secie wszystko wróciło do normy i znów kilka punktów przewagi zyskał Chemik. W końcówce jednak ją roztrwonił i ponownie przegrał 26:24.

O losach meczu decydował tie-break. W nim długo zanosiło się na sensacyjną porażkę Chemika, bo na tablicy wyników było już 12:8 i 13:10. Ostatecznie drużyna z Rumunii nie wykorzystała dwóch piłek meczowych. Siatkarki z Polic się obroniły i zakończyły tie-breaka 18:16. Wygrały 3:2 mecz w Lidze Mistrzyń, jednak strata punktów może pokrzyżować im plany awansu do ćwierćfinału rozgrywek. Mocno utrudniły sobie zadanie. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Jovana Brakocević-Canzian.

Kolejny mecz Chemik Police zagra 11 stycznia na wyjeździe z tureckim Eczacibasi Dynavit Stambuł, które prowadzi w grupie z kompletem punktów.

CSM Targoviste – Grupa Azoty Chemik Police 2:3 (17:25, 19:25, 26:24, 26:24, 16:18)