STS KOD PROMOCYJNY

Pierwsza porażka Developresu Rzeszów na zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Polki z pewnym awansem do ćwierćfinału

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPierwsza porażka Developresu Rzeszów na zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Polki z...

Wtorkowy pojedynek na szczycie grupy A siatkarskiej Ligi Mistrzyń zakończył się pierwszą porażką siatkarek Developresu Rzeszów w obecnej edycji Ligi Mistrzyń. Tym razem Rzeszowianki musiały uznać wyższość bardzo dobrze dysponowanego Lokomotiwu Kaliningrad. Na szczęście porażka nie zmieniła sytuacji Developresu w grupie, który pewnie zajął w niej pierwsze miejsce i wywalczył bezpośredni awans do ćwierćfinału rozgrywek. Polki nie są bez szans na sprawienie sensacji i osiągnięcie w obecnej Lidze Mistrzyń spektakularnego sukcesu. 

Porażka bez większego znaczenia

Już przed meczem było wiadomo, że bez względu na jego rozstrzygnięcie siatkarki Developresu Rzeszów były pewne zajęcia pierwszego miejsca w grupie i awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. Być może podziałało to rozluźniająco na Rzeszowianki, które w ostatniej kolejce okazały się wyraźnie gorsze od Lokomotiwu Kaliningrad. Dzięki temu Rosjanki awansowały do ćwierćfinału jako jedna z drużyn z drugiego miejsca w grupie. Wynik ten sprawił, że poza Ligą Mistrzyń znalazł się Chemik Police. Najbardziej wyrównany był pierwszy set tego meczu, w którym Rosjanki wygrały na przewagi 28:26. Cała partia toczona była punkt za punkt. 

W drugim secie siatkarki z Kaliningradu od początku narzuciły własne warunki gry i bardzo szybko wypracowały kilka punktów przewagi. Ta przewaga pozwoliła im na kontrolę meczu i pewne dowiezienie prowadzenia do końca. Ostatecznie partia zakończyła się zwycięstwem Rosjanek 25:19. Bardziej wyrównany był trzeci set, w którym jednak to Lokomotiw Kaliningrad również wypracował sobie kilka punktów przewagi. Z każdą kolejną akcją przewaga się powiększała i ostatecznie Developres Rzeszów przegrał 18:25. Porażka 0:3 w meczu nie zmieniła sytuacji Rzeszowianek, które z pięcioma zwycięstwami pewnie awansowały do dalszej fazy rozgrywek, co należy uznać za spory sukces podopiecznych Stephana Antigi.

Lokomotiw Kaliningrad – Developres Rzeszów     3:0 (28:26, 25:19, 25:18)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...