Plan wykonany! Chemik Police rozpoczyna grę w Lidze Mistrzyń od zwycięstwa 3:0

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówPlan wykonany! Chemik Police rozpoczyna grę w Lidze Mistrzyń od zwycięstwa 3:0

Siatkarki Chemika Police udanie rozpoczęły tegoroczną przygodę z Ligą Mistrzyń i w pierwszym meczu pokonały 3:0 Maritsę Płowdiw z Bułgarii. Mistrzynie Polski wygrały zgodnie z planem, ponieważ stawiane były w gronie zdecydowanych faworytek tego meczu. Całe spotkanie potrwało niewiele ponad godzinę, a rywalki jakiekolwiek kłopoty sprawiły Chemikowi tylko w drugim secie.

Trzysetowe zwycięstwo na początek

Mistrzynie Polski z Polic do końca fazy grupowej powinny bić się o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. W spotkaniu z Bułgarkami udowodniły to, że są obecnie na wyższym poziomie sportowym. Zespół Marka Mierzwińskiego rozpoczął mocno i od początku pierwszego seta budował kilkupunktową przewagę. W pewnym momencie na tablicy wyników było już 15:7, jednak w końcówce gra się nieco wyrównało. Wciąż przeważały jednak gospodynie, które wygrały partię 25:18. Zdecydowanie lepiej siatkarki Maritsy Płowdiw zaprezentowały się w drugim secie tego meczu. Ten na całym dystansie rozgrywany był punkt za punkt. Chemik nie mógł zbudować sobie przewagi i mistrzynie Polski musiały do końca drżeć o wynik. Ostatecznie w końcówce pokazały większą dojrzałość i wygrały 25:23

Ostatnia partia tego meczu to już prawdziwy popis siatkarek Chemika Police. Napędzone zwycięstwem w trudnym drugim secie nie chciały pozostawiać rywalkom żadnych złudzeń. Szybko wypracowały kilku, a następnie kilkunastopunktową przewagę. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:11 i mistrzynie Polski zgodnie z oczekiwaniami wygrały pierwszy mecz w tegorocznej Lidze Mistrzyń 3:0. Dobre zawody rozegrały m.in. Martyna Łukasik, Agnieszka Korneluk, czy też Jovana Brakocević-Canzian.

Grupa Azoty Chemik Police – Marica Płowdiw 3:0 (25:18, 25:23, 25:11)

Walka o ćwierćfinał

Celem mistrzyń Polski na ten sezon Ligi Mistrzyń jest walka minimum o ćwierćfinał. Najpoważniejszym rywalem w grupie jest tureckie Eczacibasi Stambuł. Jeżeli jednak siatkarki Chemika wywalczą komplet 12 punktów w dwumeczach z Maritsą Płowdiw i rumuńskim CSM Targoviste, to mogą awansować do ćwierćfinału z drugiego miejsca w grupie. Oczywiście nie są bez szans także w starciu z faworyzowanymi Turczynkami. Kolejny mecz w Lidze Mistrzyń Chemik Police zagra 21 grudnia na wyjeździe z CSM Targoviste.