Polacy wygrali 3:2 z Ukrainą w teście przed MŚ w siatkówce

Strona głównaSiatkówkaMŚ w siatkówcePolacy wygrali 3:2 z Ukrainą w teście przed MŚ w siatkówce

Reprezentanci Polski w siatkówce wygrali 3:2 z Ukrainą w jednym z ostatnich testów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. W hali w Radomiu nieoczekiwanie oglądaliśmy wyrównany mecz, choć zdecydowanymi faworytami byli Polacy. Ostatecznie w meczu przyjaźni udało im się wygrać 3:2. To pierwszy z pięciu sparingów, które zagrają podopieczni Nikoli Grbicia przed rozpoczęciem turnieju mistrzostw świata w Polsce i w Słowenii.

Wyrównane starcie od samego początku

Polacy rozpoczęli mecz w teoretycznie najmocniejszym składzie. Na parkiecie od pierwszych minut meczu pojawili się: Bartosz Kurek, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Marcin Janusz, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski oraz Paweł Zatorski w roli libero. Choć Polacy byli zdecydowanymi faworytami, to jednak nie było tego widać w pierwszej partii. Na początku to biało-czerwoni wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, jednak później do głosu doszli Ukraińcy. To oni byli skuteczniejsi w obronie i ataku, co poskutkowało wygraną w pierwszym secie 25:21. Na szczęście Polacy zareagowali najlepiej, jak mogli i w drugiej partii nie dali rywalom dojść do głosu. Wygrali przed publicznością w Radomiu 25:17 i w setach zrobiło się 1:1.

Wymiana ciosów

W kolejnych dwóch setach mieliśmy do czynienia z prawdziwą wymianą ciosów. Najpierw rozpędzeni Polacy nie mieli większych problemów z wygraniem trzeciego seta i z wyjściem na prowadzenie 2:1. Partia ta zakończyła się ich pewnym zwycięstwem 25:20. Gdy wydawało się, że mecz zgodnie z przewidywaniami bez problemu wygrają faworyci, to nastąpiło przebudzenie Ukraińców. Wspierani przez liczne grono swoich rodaków siatkarze w czwartej partii dotrzymywali kroku Polakom i ostatecznie wygrali seta na przewagi 25:23. O zwycięstwie w meczu miał zadecydować tie-break.

Tie-break toczony był pod dyktando Polaków. Nie chcieli pozostawić już żadnych szans rywalom i było to widać. Do połowy decydującego seta gra była wyrównana, jednak później biało-czerwoni podkręcili tempo i wyszli na kilka punktów przewagi. Ostatecznie wygrali partię 15:11 i cały mecz 3:2. Kolejne mecze towarzyskie rozegrają w dniach 18-20 sierpnia, gdy wezmą udział w 19. Memoriale Huberta Wagnera.

Polska – Ukraina 3:2 (21:25, 25:17, 25:20, 23:25, 15:11)