Polscy siatkarze wygrali 3:1 z Amerykanami na zakończenie zmagań grupowych MŚ

Strona głównaSiatkówkaMŚ w siatkówcePolscy siatkarze wygrali 3:1 z Amerykanami na zakończenie zmagań grupowych MŚ

Na zakończenie zmagań w grupie C siatkarze reprezentacji Polski pokonali 3:1 Amerykanów i zajęli pierwsze miejsce grupie. Set stracony w tym meczu był dla Polaków pierwszym w tych mistrzostwach. Podopieczni Nikoli Grbicia awansowali do 1/8 finału i będą tam rozstawieni z numerem 1. Czekają na swojego przeciwnika w fazie pucharowej. Mecz z Amerykanami rozegrano w katowickim Spodku przy żywiołowo reagującej publiczności, a Polacy poradzili sobie z jednym z faworytów do medalu. 

Falstart Polaków

Pierwszy set nie zwiastował jednak spokojnego zwycięstwa Polaków. Choć biało-czerwoni rozpoczęli dobrze i wyszli na prowadzenie czterema punktami, to jednak w drugiej części seta Amerykanie doprowadzili do remisu i gra toczyła się punkt za punkt. Końcówka należała do naszych rywali, którzy zdobyli trzy punkty z rzędu i zakończyli partię 25:23. Tym samym Polacy stracili swojego pierwszego seta w tym turnieju. 

Rozpędzeni Polacy wygrali trzy kolejne partie

Przegraną w pierwszym secie można uznać za mały falstart. Później do głosu doszli już Polacy. Podopieczni Nikoli Grbicia zaczęli zdecydowanie lepiej serwować, a do tego dołożyli wyższą skuteczność w ataku i obronie. W połowie seta biało-czerwoni odskoczyli na trzy punkty, jednak Amerykanów było stać jeszcze na doprowadzenie do remisu 19:19. Od tego czasu kolejne cztery punkty należały do Polaków, którzy ostatecznie całą partię wygrali 25:21. Rozpędzeni biało-czerwoni byli nie do zatrzymania w trzecim secie. Od razu zaczęli budować kilkupunktową przewagę, którą utrzymali do samego końca. Ani przez moment ich wygrana nie była zagrożona i set zakończył się 25:19. 

Nieco inny przebieg miała czwarta partia. Tym razem mecz toczył się punkt za punkt i wynik oscylował w granicach remisu. Tak było do stanu 18:17 dla siatkarzy reprezentacji Polski. Później podopieczni Nikoli Grbicia odskorzyli na kilka oczek i zakończyli partię 25:21, a cały mecz wygrali 3:1. Ponownie nieocenionym wsparciem okazała się polska publiczność zgromadzona w katowickim spodku. Biało-czerwoni wygrali grupę C i są rozstawieni w 1/8 finału. Z grupy wyszli również Amerykanie. Nieoczekiwanie trzecie miejsce zajęli Meksykanie, jednak nie mają szans na awans do fazy pucharowej. 

Polska – USA 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:21)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Łączone Mistrzostwa Europy 2022 w Monachium. Czym jest sierpniowe wydarzenie?

W sierpniu 2022 roku odbędą się drugie w historii łączone Mistrzostwa Europy. Podczas sierpniowego wydarzenia w stolicy Bawarii zostaną rozegrane zmagania najlepszych Europejczyków w...