Polska – Tunezja w 1/8 siatkarskich Mistrzostw Świata

Strona głównaSiatkówkaMŚ w siatkówcePolska - Tunezja w 1/8 siatkarskich Mistrzostw Świata

Reprezentacja Tunezji będzie przeciwnikiem Polaków w 1/8 siatkarskich Mistrzostw Świata. Polacy pewnie przeszli przez fazę grupową, gdzie zajęli pierwsze miejsce. Ze względu na zmiany w regulaminie turnieju, jako gospodarz byli rozstawieni z pierwszym numerem w fazie pucharowej i zagrają tam teoretycznie z najsłabszą drużyną w drabince. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 4 września w Gliwicach. 

Łatwiejszy przeciwnik w 1/8 finału 

Podopieczni Nikoli Grbicia trafili teoretycznie na najsłabszego z możliwych rywali. Polacy będą zdecydowanymi faworytami starcia w niżej notowaną Tunezją. Biało-czerwoni w grupie C stracili tylko jednego seta i pewnie pokonali Bułgarów, Meksykanów i Amerykanów. Tunezja do fazy pucharowej awansowała jako jeden z zespołów z bilansem z trzecich miejsc. W swojej grupie zawodnicy z Afryki przegrali po 0:3 z Serbią i Ukrainą i w decydującym pojedynku pokonali bez straty seta reprezentację Portoryko. 

Spotkanie 1/8 finału Polska – Tunezja zaplanowano na niedzielę 4 września i odbędzie się w Gliwicach. Polacy są zdecydowanymi faworytami do awansu do ćwierćfinału. Jeżeli wygrają z Tunezją, to w ćwierćfinale  zmierzą się z lepszym z pary Stany Zjednoczone – Turcja. Z tymi pierwszymi wygrali już 3:1 w meczu fazy grupowej. 

Kilka hitów i pełne zestawienie 1/8

Na etapie 1/8 finału dojdzie do kilku hitowych starć. O ile los był łaskawy dla reprezentacji Polski, o tyle inne drużyny mogą mówić o większym pechu. Do najciekawiej zapowiadających się spotkań warto zaliczyć m.in.: Serbia – Argentyna, Brazylia – Iran i Francja – Japonia. Już na tym etapie z turniejem pożegna się kilka mocnych drużyn. Reprezentanci Niemiec prowadzeni przez Michała Winiarskiego zmierzą się ze Słowenią. Poniżej pełne zestawienie spotkań 1/8 finału. 

Polska – Tunezja

Stany Zjednoczone – Turcja

Serbia – Argentyna

Brazylia – Iran

Słowenia – Niemcy

Holandia – Ukraina

Włochy – Kuba

Francja – Japonia

Już w ćwierćfinałach może dojść do hitowych pojedynków Serbia – Brazylia oraz Włochy – Francja. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Malwina Smarzek wciąż poza kadrą. Lavarini podał skład na drugą część sezonu

Trener reprezentacji Polski w siatkówce Stefano Lavarini podał skład na drugą część sezonu, w tym na zbliżające się Mistrzostwa Świata. W gronie wybranych znajduje...