Strona głównaSiatkówkaPełna dominacja. Projekt Warszawa na autostradzie do ćwierćfinału Pucharu Challenge

Zawodnicy Projektu Warszawa rozegrali świetne spotkanie i bez żadnych problemów pokonali 3:0 St. Nazaire z Francji. Mecz od początku do końca toczył się pod dyktando warszawian, którzy potwierdzili swoją doskonałą dyspozycję w pierwszej części sezonu. Wygrali 3:0, dzięki czemu zbliżyli się do awansu do ćwierćfinału Pucharu Challenge. Za tydzień na wyjeździe wystarczy zdobyć dwa sety.

Projekt Warszawa w drodze po puchar

Bez dwóch zdań gracze Projektu Warszawa mogą być zaliczani do grona faworytów do zwycięstwa w Pucharze Challenge. Potwierdza to każdy kolejny mecz warszawian w Europie. Na otwarcie zmagań w dwóch szybkich meczach pokonali Calcit Kamnik ze Słowenii. Oba mecze kończyły się wynikami 3:0. W 1/8 finału siatkarze Projektu mierzą się z Saint-Nazaire Volley-Ball Atlantique z Francji. Pierwszy mecz potwierdził, że są zdecydowanymi faworytami.

Spotkanie w Warszawie od początku do końca toczyło się pod dyktando gospodarzy. Ani przez moment podopieczni trenera Piotra Grabana nie spuścili z tonu. Pierwsza partia to prawdziwy popis polskiego zespołu. Skończyło się 25:14. Początek drugiej partii wyrównany był tylko do stanu 5:5. Później oglądaliśmy pełną dominację gospodarzy i zwycięstwo 25:16. Trzeci set to już pewne prowadzenie od początku do końca. Skończyło się 25:18 i Projekt Warszawa wypracował sobie solidną zaliczkę przed rewanżem. Z dobrej strony pokazali się m.in.: Artur Szalpuk i Bartłomiej Bołądź. Najlepszym graczem meczu wybrano Igora Grobelnego.

Projekt Warszawa – Saint-Nazaire Volley-Ball Atlantique 3:0 (25:14, 25:16, 25:18)

Potwierdzić dominację we Francji

Projekt Warszawa wykonał ważny krok w kierunku awansu do ćwierćfinału Pucharu Challenge. Teraz wystarczy przypieczętować awans na wyjeździe. Spotkanie we Francji odbędzie się 20 grudnia. Warszawianie pojadą bronić sporej zaliczki. Do awansu wystarczą im dwa wygrane sety na boisku rywala. Pierwszy mecz pokazał, że powinno to być formalnością. Liczymy, że obędzie się bez niespodzianki i to Projekt Warszawa zagra w kolejnej rundzie Pucharu Challenge.