STS KOD PROMOCYJNY

Przemysław Kawka z pucharem CEV w siatkówce kobiet. Duży sukces polskiego trenera z Eczacibasi Stambuł

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaPrzemysław Kawka z pucharem CEV w siatkówce kobiet. Duży sukces polskiego trenera...

Sukcesy polskich trenerów w zagranicznych zespołach w sportach drużynowych nie zdarzają się zbyt często. Przemysław Kawka to dobrze rokujący trener siatkówki, który od kilku miesięcy pracuje z tureckim zespołem Eczacibasi Stambuł w roli asystenta trenera tureckiego szkoleniowca Ferhata Akbasa. Wcześniej para ta z sukcesami prowadziła Chemik Police. W we wtorek 22 marca wspólnie sięgnęli po triumf w kobiecym Pucharze CEV, gdzie w wielkim finale ich zespół pokonał niemiecki MTV Allianz Stuttgart. 

Dobry początek pracy Polaka w Turcji

Znakomicie układają się pierwsze miesiące współpracy Przemysława Kawki z Eczacibasi Stambuł. Polakowi wejście do drużyny z Turcji w roli asystenta ułatwił fakt, że przyszedł wspólnie z Ferhatem Akbasem. Fakt, że ten utytułowany trener zaproponował Polakowi współpracę to docenienie jego profesjonalizmu oraz jakości pracy w Chemiku Police. Kto wie, być może w Turcji wyrasta nam obecnie przyszły kandydat na trenera reprezentacji Polski. Póki co jednak Przemysław Kawka skupia się na pracy w Turcji. 

Zespół Eczacibasi Stambuł to drużyna, która próbuje odbudować się po kilku latach niepowodzeń. Wcześniej należała zdecydowanie do największych zespołów nie tylko w Turcji, ale również na całym świecie. Drużyna bez problemu awansowała do Final Four Pucharu Turcji, a także zajmuje drugie miejsce w lidze. Choć mistrzostwa zdaje się być przesądzone na korzyść Vakifbanku, to jednak walka o utrzymanie drugiej lokaty z Fenerbahce zapowiada się bardzo emocjonująco. Do tego doszedł duży sukces w Europie, ponieważ Eczacibasi Stambuł sięgnęło po Puchar CEV. W wielkim finale w dwumeczu zespół dwukrotnie wygrał 3:1 z niemieckim MTV Allianz Stuttgart. 

Dominacja w rozgrywkach

Drużyna prowadzona przez polsko-turecki duet zdominowała rozgrywki Pucharu CEV. Największe problemu napotkała w ćwierćfinale, gdzie nieoczekiwanie przegrała domowe spotkanie z rosyjskim Uralochka-NTMK 2:3. Ze względu na zwycięstwo w pierwszym meczu 3:0 wcześniej była już pewna awansu do najlepszej czwórki. Wszystkie pozostałe spotkania Turczynki wygrały. 

W rozgrywkach udział brały również polski zespół. ŁKS Łódź odpadł w ćwierćfinale po niespodziewanej porażce z Mladostem. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...