Siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały na otwarcie Ligi Mistrzyń

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówSiatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały na otwarcie Ligi Mistrzyń

Za siatkarkami Grot Budowlanych Łódź nieudane otwarcie rozgrywek Ligi Mistrzyń. W pierwszej kolejce grupy C przegrały u siebie 0:3 z wicemistrzyniami Niemiec SC Poczdam. Na przestrzeni całego spotkania rywalki były wyraźnie lepsze, a podopieczne Macieja Biernata wyrównaną walkę nawiązały tylko w trzeciej partii, która skończyła się grą na przewagi. Niestety to za mało do tego, aby powalczyć o choćby punkt.

Złe otwarcie Ligi Mistrzyń

Zespól Grot Budowlanych Łódź trafił do grupy C Ligi Mistrzyń w siatkówce. Na początek łodzianki przed własną publicznością mierzyły się z zespołem SC Poczdam, czyli wicemistrzem Niemiec. Z pewnością nie tak ten mecz wyobrażały sobie podopieczne Macieja Biernata. Niestety od początku dominowały rywalki. Niemki szybko wypracowały sobie kilka punktów przewagi w pierwszym secie, a następnie kontrolowały grę. Wydawało się, że w końcówce łodzianki nawiążą z nimi rywalizację, gdy zbliżyły się na 19:20. Końcówka należała do SC Poczdam. Zespół ten wygrał 25:21

Druga partia od początku do końca układała się pod dyktando przyjezdnych. Przeważały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i zasłużenie wygrały 25:18. Zespół z Łodzi znalazł się w bardzo trudnym położeniu. Trzeci set był zdecydowanie najbardziej wyrównany. Siatkarki Grot Budowlanych prowadziły nawet 22:21, jednak w końcówce musiały uznać wyższość rywalek. Wicemistrzynie Niemiec na przewagi wygrały 26:24 i z Łodzi wyjadą z kompletem punktów.

Grot Budowlani Łódź – SC Poczdam 0:3 (21:25, 18:25, 24:26)

Za tydzień wyjazd do Słowenii

Już za tydzień zespól Grot Budowlani Łódź rozegra drugi mecz w Lidze Mistrzyń. Tym razem na wyjeździe ze słoweńskim Calcit Kamnik. Oba zespoły staną przed szansą na zdobycie pierwszych punktów w tym sezonie. Słowenki na inaugurację przegrały 0:3 na wyjeździe z faworyzowanym Fenerbahce Stambuł. Spotkanie Calcit Kamnik – Grot Budowlani Łódź zaplanowano na wtorek 14 listopada. Liczymy na premierowe zwycięstwo podopiecznych Macieja Biernata, choć będzie o to bardzo trudno.