Świetny mecz siatkarek ŁKS-u Łódź w Lidze Mistrzyń. Faworytki na łopatkach

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówŚwietny mecz siatkarek ŁKS-u Łódź w Lidze Mistrzyń. Faworytki na łopatkach

Kapitalne zawody rozegrały siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź i pokonały 3:1 faworyzowane Fenerbahce Stambuł. Spotkanie w Łodzi rozegrano w ramach trzeciej kolejki fazy grupowej rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Przed meczem mało kto dawał szanse ŁKS-owi na zwycięstwo, jednak podopieczne Alessandro Chiappiniego sprawiły niespodziankę i pewnie pokonały Turczynki.

Dobry początek meczu

Pierwsze minuty gry wydawały się potwierdzać to, że Fenerbahce przyleciało do Polski po pewne zwycięstwo. Na szczęście gospodynie szybko otrząsnęły się z początkowej przewagi rywalek i szybko narzuciły swoje tempo gry. Zaczęły dominować na boisku, a na szczególną uwagę w pierwszym secie zasługuje seria, która przytrafiła się ŁKS-owi przy stanie 12:11. Wówczas siatkarki prowadzone przez Alessandro Chiappiniego zdobyły sześć punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie 18:11. Nie oddały kontroli już do końca partii, którą zakończyły pewnym zwycięstwem 25:11. W Łodzi zapachniało niespodzianką.

Drugi set dla Turczynek

Druga partia bardzo długo układała się po myśli gospodyń. Zaczęły ją od prowadzenia 4:0, a później na tablicy wyników w pewnym momencie było już 17:12. Niestety wtedy do gry powróciły siatkarki Fenerbahce, które nie tylko odrobiły straty, ale również pewnie wygrały końcówkę. Set zakończył się wynikiem 25:22 i wydawało się, że przyjezdne pójdą za ciosem

Totalna dominacja łodzianek w 3 i 4 secie

Oglądaliśmy jednak coś zupełnie przeciwnego. Trzeci i czwarty set tego meczu to już totalna dominacja siatkarek ŁKS-u Łódź. Przeważały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i w pełni zasłużenie zdobywały kolejne punkty. Trzecia partia zakończyła się wysokim zwycięstwem ŁKS-u 25:16. W kolejnym secie podopieczne  Alessandro Chiappiniego również nie zostawiły rywalkom złudzeń i pokonały je 25:19. Dzięki temu dość nieoczekiwanie pokonały faworyzowane Fenerbahce Stambuł 3:1 i powróciły do walki o awans do ćwierćfinału rozgrywek Ligi Mistrzyń.

ŁKS Commercecon Łódź – Fenerbahce Stambuł 3:1 (25:21, 22:25, 25:16, 25:19)

Wróciły nadzieje na awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń

Po trzech kolejkach ŁKS Commercecon Łódź ma na koncie dwa zwycięstwa. Kolejne spotkanie łodzianki rozegrają 18 stycznia przed własną publicznością z hiszpańską La Laguna i będą zdecydowanymi faworytkami. Losy awansu powinny rozstrzygnąć się w dwóch ostatnich kolejkach, gdy ŁKS zagra na wyjeździe z Fenerbahce Stambuł i z niemieckim VC Stuttgart.