Trudny bój ZAKSY z Trentino. Mistrzowie Polski bliżej Final Four Ligi Mistrzów

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówTrudny bój ZAKSY z Trentino. Mistrzowie Polski bliżej Final Four Ligi Mistrzów

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po emocjonującym spotkaniu pokonała 3:2 włoskie Itas Trentino i jest bliżej awansu do półfinału siatkarskiej Ligi Mistrzów. Choć mistrzowie Polski to zwycięzcy trofeum z dwóch ostatnich sezonów, to w tym dwumeczu nie są faworytami. W fazie grupowej dwukrotnie przegrali z Trentino, jednak teraz udało się odwrócić złą passę i wygrać w pięciu setach. Rewanż odbędzie się 16 marca we Włoszech.

Udany początek ZAKSY. Później problemy

Siatkarze ZAKSY doskonale weszli w to spotkanie. Podopieczni trenera Tuomasa Sammelvuo kontrolowali przebieg pierwszego seta. Gospodarze szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi, a następnie ją utrzymywali. W efekcie wyszli na 24:19. Choć rywale w końcówce nieco zmniejszyli straty, to jednak ZAKSA wygrała 25:22 i udanie rozpoczęła ćwierćfinał Ligi Mistrzów. W drugim secie wydawało się, że mistrzowie Polski pójdą za ciosem. Prowadzili już 10:5, a następnie 16:13. Niestety wówczas do głosu doszli rywale, którzy szybko odrobili straty, a następnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrali 25:22. Trzeci set od początku rozgrywany był punkt za punkt. Tak było do samego końca. Tam jednak więcej doświadczenia i sprytu pokazali rywale, którzy ponownie wygrali 25:22. ZAKSA przegrywała 1:2 w setach i była w trudnej sytuacji

ZAKSA odwróciła losy meczu

Czwarta partia doskonale rozpoczęła się dla siatkarzy Itas Trentino. Prowadzili już 6:2 i wydawało się, że po raz trzeci w tym sezonie Ligi Mistrzów pokonają ZAKSĘ. Tak się jednak nie stało. Podopieczni Tuomasa Sammelvuo złapali swój rytm i zaczęli odrabiać straty. Następnie to mistrzowie Polski wyszli na kilka punktów przewagi. W końcówce Trentino doprowadziło jeszcze do wyrównania 21:21. Kolejne cztery punkty zdobyła ZAKSA i wygrała partię 25:21, doprowadzając do tie-breaka

Decydująca partia to już prawdziwy popis gospodarzy. Napędzani dopingiem publiczności rozpoczęli od prowadzenia 5:0. Następnie kontrolowali przebieg tie-breaka i wygrali go 15:10. Całe spotkanie obrońcy tytułu najlepszej drużyny w Europie wygrali 3:2 i prowadzą w dwumeczu o awans do półfinału Ligi Mistrzów. Najlepszym graczem spotkania wybrano Łukasza Kaczmarka. Świetnie spisywali się także m.in.: Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, czy też Marcin Janusz.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Itas Trentino 3:2 (25:22, 22:25, 22:25, 25:21, 15:10)

Rewanż zaplanowano na 16 marca we Włoszech i faworytami będą gracze Itas Trentino. ZAKSA lubi jednak sprawiać niespodzianki i liczymy na to, że ponownie będzie w przyszłym tygodniu.