STS KOD PROMOCYJNY

Zmiany na liście powołanych na MŚ w siatkówce

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaMŚ w siatkówceZmiany na liście powołanych na MŚ w siatkówce

Do mistrzostw świata w siatkówce coraz mniej czasu i Nikola Grbić podjął kolejne decyzje personalne. Zespół przygotowujący się w Spale opuściła trójka zawodników, którzy nie wezmą udziału w zawodach rozpoczynających się 26 sierpnia. Z obozu przygotowawczego wyjechali: Bartosz Bednorz, Karol Butryn i Jan Firlej. Polacy na turnieju rozgrywanym w Polsce i w Słowenii będą bronić tytułu mistrzów świata, który wywalczyli dwa razy z rzędu w latach 2014 i 2018. 

Bednorz, Butryn i Firlej poza kadrą

Trener Nikola Grbić podjął kolejne trudne decyzje personalne. Choć miał jeszcze czas na to, aby zrezygnować z kilku graczy, to jednak wyprzedził ten termin. Jeszcze przed meczem towarzyskim z Ukrainą, który odbędzie się 13 sierpnia w Radomiu, z szansami na udział w mistrzostwach świata pożegnali się: Bartosz Bednorz, Karol Butryn i Jan Firlej. Dziwić może przede wszystkim nieobecność tego pierwszego, choć niedawno borykał się z problemami zdrowotnymi. Nikola Grbić stawiał na niego m.in. w turnieju finałowym Ligi Narodów, gdzie był pewnym punktem biało-czerwonych. Ostatecznie jednak nie weźmie udziału w mistrzostwach świata, których jesteśmy współgospodarzami. Nieco mniejszą niespodzianką jest brak powołania dla Karola Butryna, który w ostatnim turnieju Ligi Narodów pełnił rolę zadaniowca i wchodził z ławki m.in. na zagrywkę. 

Wilfredo Leon wciąż w grze

W grze o udział w mistrzostwach świata pozostaje Wilfredo Leon. Zawodnik powraca do formy po kontuzji i operacji i aktualnie jest w procesie rehabilitacyjnym. Na ten moment trudno powiedzieć, czy zdąży na turniej i w jakiej będzie formie. Wciąż jest to dużą niewiadomą. Nikola Grbić do rozpoczęcia turnieju 26 sierpnia musi skreślić z listy zawodników jeszcze jedno nazwisko. Jeżeli Leon się nie wyleczy, to prawdopodobnie padnie na niego. 

Aktualnie na zgrupowaniu w Spale przed mistrzostwami świata pozostają:

  • libero: Paweł Zatorski, Jakub Popiwczak;
  • rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz;
  • środkowi: Karol Kłos, Mateusz Bieniek, Mateusz Poręba, Jakub Kochanowski;
  • przyjmujący: Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal, Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk;
  • atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek. 

Reprezentacja Polski w najbliższych dnia zagra mecz towarzyski z Ukrainą (13 sierpnia) oraz weźmie udział w Memoriale Wagnera (18-20 sierpnia), gdzie zagra z Iranem, Argentyną i Serbią.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...