STS KOD PROMOCYJNY

Znakomity mecz Joanny Wołosz. Polka blisko awansu z Imoco Volley Conegliano do final four Ligi Mistrzyń

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZnakomity mecz Joanny Wołosz. Polka blisko awansu z Imoco Volley Conegliano do...

Występująca na co dzień we włoskim Imoco Volley Conegliano Joanna Wołosz rozegrała bardzo dobre zawody w pierwszym meczu ćwierćfinałowym siatkarskiej Ligi Mistrzów. Polka wspólnie z koleżankami z zespołu pokonały 3:0 na wyjeździe inną włoską drużyną Vero Volley Monza i są już bardzo blisko awansu do final four. W Monzy na co dzień gra Magdalena Stysiak, jednak tym razem nie miała wiele do powiedzenia. Mecz zdominowały faworytki z Conegliano, które finał obecnej edycji rozgrywek mają na wyciągnięcie ręki. 

Joanna Wołosz MVP spotkania

Rozgrywająca reprezentacji Polski od dłuższego czasu jest pewnym punktem Imoco Volley Conegliano. Było to widać również w meczu ćwierćfinałowym, gdzie z dużą precyzją rozrzucała piłki przy siatce i raz po raz zaskakiwała blok rywalek. Dzięki temu jej koleżanki z zespołu miały czyste pozycje do ataku i wykonywały go na dużej skuteczności. Joanna Wołosz do świetnego rozegrania dołożyła jeszcze 4 zdobyte punkty. Znakomitą dyspozycję Polki doceniono po meczu, gdy trzymała tytuł MVP. To kolejny dobry występ polskiej rozgrywającej, która udowadnia, że na tej pozycji znajduje się w ścisłej światowej czołówce. 

Mecz pod kontrolą siatkarek z Conegliano

Najbardziej wyrównany był pierwszy set tego spotkania. Gra punkt za punkt toczyła się do wyniku 21:21, jednak wówczas kolejne cztery punkty zdobyły przyjezdne i to one zgodnie z oczekiwaniami wyszły na prowadzenie 1:0. Początek drugiego seta mógł być pewnym zaskoczeniem, bo gospodynie prowadziły już 9:4. Wtedy wyższy bieg wrzuciły siatkarki Imoco Volley Conegliano, które szybko odrobiły straty, a następnie wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Efektem tego była kolejna wygrana seta 25:21. Trzeci set to już pełna dominacja faworytek od początku do końca i pewna wygrana 25:19. Dzięki temu siatkarki z Conegliano są na prostej drodze do final four. 

Jak zagrała Magdalena Stysiak?

W przegranej ekipie wystąpiła Magdalena Stysiak i była wyróżniającą się zawodniczką. Polka zdobyła 14 punktów i próbowała utrzymać swój zespół w grze, jednak zabrakło jeszcze 2-3 siatkarek, które by to pociągnęły. Choć zespołowa porażka boli, to jednak indywidualny występ Magdaleny Stysiak jest jak najbardziej na plus. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...