Znakomity mecz Joanny Wołosz. Polka blisko awansu z Imoco Volley Conegliano do final four Ligi Mistrzyń

Strona głównaZnakomity mecz Joanny Wołosz. Polka blisko awansu z Imoco Volley Conegliano do...

Występująca na co dzień we włoskim Imoco Volley Conegliano Joanna Wołosz rozegrała bardzo dobre zawody w pierwszym meczu ćwierćfinałowym siatkarskiej Ligi Mistrzów. Polka wspólnie z koleżankami z zespołu pokonały 3:0 na wyjeździe inną włoską drużyną Vero Volley Monza i są już bardzo blisko awansu do final four. W Monzy na co dzień gra Magdalena Stysiak, jednak tym razem nie miała wiele do powiedzenia. Mecz zdominowały faworytki z Conegliano, które finał obecnej edycji rozgrywek mają na wyciągnięcie ręki. 

Joanna Wołosz MVP spotkania

Rozgrywająca reprezentacji Polski od dłuższego czasu jest pewnym punktem Imoco Volley Conegliano. Było to widać również w meczu ćwierćfinałowym, gdzie z dużą precyzją rozrzucała piłki przy siatce i raz po raz zaskakiwała blok rywalek. Dzięki temu jej koleżanki z zespołu miały czyste pozycje do ataku i wykonywały go na dużej skuteczności. Joanna Wołosz do świetnego rozegrania dołożyła jeszcze 4 zdobyte punkty. Znakomitą dyspozycję Polki doceniono po meczu, gdy trzymała tytuł MVP. To kolejny dobry występ polskiej rozgrywającej, która udowadnia, że na tej pozycji znajduje się w ścisłej światowej czołówce. 

Mecz pod kontrolą siatkarek z Conegliano

Najbardziej wyrównany był pierwszy set tego spotkania. Gra punkt za punkt toczyła się do wyniku 21:21, jednak wówczas kolejne cztery punkty zdobyły przyjezdne i to one zgodnie z oczekiwaniami wyszły na prowadzenie 1:0. Początek drugiego seta mógł być pewnym zaskoczeniem, bo gospodynie prowadziły już 9:4. Wtedy wyższy bieg wrzuciły siatkarki Imoco Volley Conegliano, które szybko odrobiły straty, a następnie wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Efektem tego była kolejna wygrana seta 25:21. Trzeci set to już pełna dominacja faworytek od początku do końca i pewna wygrana 25:19. Dzięki temu siatkarki z Conegliano są na prostej drodze do final four. 

Jak zagrała Magdalena Stysiak?

W przegranej ekipie wystąpiła Magdalena Stysiak i była wyróżniającą się zawodniczką. Polka zdobyła 14 punktów i próbowała utrzymać swój zespół w grze, jednak zabrakło jeszcze 2-3 siatkarek, które by to pociągnęły. Choć zespołowa porażka boli, to jednak indywidualny występ Magdaleny Stysiak jest jak najbardziej na plus. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Polacy w NBA. Różne historie, kilka wspólnych mianowników. Jak pójdzie Sochanowi?

Cezary Trybański, Maciej Lampe i Marcin Gortat. Ci reprezentanci Polski dostąpili zaszczytu gry w najlepszej lidze koszykówki na świecie. Oczywiście najdłużej i najlepiej w...