Krzysztof Włodarczyk wraca na ring! Zawalczy już w październiku

Strona głównaSporty walkiBoksKrzysztof Włodarczyk wraca na ring! Zawalczy już w październiku

Krzysztof Włodarczyk, a więc były mistrz świata organizacji WBC i IBF w wadze junior ciężkiej, 29 października wróci na ring bokserski. Dla pięściarza będzie to powrót między liny po niemalże rocznej przerwie, podczas której przez pół roku przebywał w zakładzie karnym.

„Diablo” – jeden z najbardziej znanych polskich bokserów

Krzysztof Włodarczyk bez wątpienia należy do grona najbardziej znanych, a zarazem utytułowanych polskich pięściarzy. „Diablo” w przeciągu dotychczasowej kariery odbył aż 65 walk, z czego wygrał aż 60 z nich, ponosząc przy tym cztery porażki i raz remisując. Od momentu debiutu na profesjonalnym ringu bokser urodzony w Warszawie odnosił pasmo sukcesów.

Największym wyczynem Włodarczyka nie było jednak zdobycie dwóch mistrzowskich pasów, a sześciokrotna obrona tytułu mistrza świata WBC. Nikt nie był w stanie odebrać tego prestiżowego trofeum Polakowi przez ponad cztery lata, co tylko podkreśla jego kunszt w szczycie formy.

Powrót po niespełna roku i problemy z prawem

Włodarczyk wystąpi 29 października na gali Knockout Boxing Night 25, która odbędzie się w Zakopanem. Jego przeciwnik nie jest jednak jeszcze znany. Bardzo prawdopodobne, że „Diablo” stoczyłby on swoją kolejną walkę już wcześniej, jednak 41-latek ponownie złamał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który został na niego uprzednio nałożony. Wskutek tego odesłany został do zakładu karnego, w którym musiał przebywać sześć miesięcy – od lutego do lipca bieżącego roku.

Praca nad powrotem do formy

„Diablo” nie zamierza jednak odwieszać rękawic na kołek i zapowiada, że w boksie zawodowym chce jeszcze powalczyć o najwyższe cele. W swoich wypowiedziach podkreślał, że podczas pobytu w zakładzie penitencjarnym dbał jak mógł o formę i nie zapominał o treningu. W trakcie najbliższych tygodni bokser będzie intensywnie przygotowywał się do swojego najbliższego pojedynku.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Kacper Stokowski pobił rekord Polski na 50 metrów stylem grzbietowym

Kacper Stokowski ze znakomitej strony pokazał się podczas sesji eliminacyjnej na mistrzostwach świata w Melbourne. Młody Polak okazał się najlepszy na dystansie na 50...