Gala Suzuki Boxing Night 18 lutego w Słupsku. Kto wejdzie między liny?

Strona głównaSporty walkiBoksGala Suzuki Boxing Night 18 lutego w Słupsku. Kto wejdzie między liny?

Już w najbliższy piątek, 18 lutego, w hali Gryfia w Słupsku odbędzie się gala Suzuki Boxing Night. Podczas wydarzenia stoczonych zostanie łącznie 11 walk – 9 w ramach towarzyskiego spotkania boksu olimpijskiego Polska – Armenia, a także 2 zawodowe. Rywalizacja poświęcona będzie pamięci zmarłego w 2019 roku Jana Dydaka – polskiego boksera, który w 1988 roku zdobył brązowy medal igrzysk olimpijskich w Seulu.

Sprawdzian przed Mistrzostwami Europy Seniorów w Erywaniu

Zawody Suzuki Boxing Night mają charakter towarzyski, jednak stanowić będą sprawdzian przed Mistrzostwami Europy Seniorów zaplanowanych na maj. W biało-czerwonych barwach podczas gali w Słupsku wystąpią między innymi medaliści mistrzostw Polski. Mowa chociażby o takich zawodnikach jak Beniamin Zarzeczny, Jakub Krzpiet czy Damian Durkacz.

W ramach boksu zawodowego odbędą się dwie walki – obie z udziałem Polaków. W pierwszym starciu Mateusz Polski zmierzy się z Ukraińcem Serhiim Shvetsem. Dla Polskiego będzie to dopiero drugie starcie zawodowe, podczas gdy dla jego rywala – szóste.

Ponadto rękawice skrzyżują Daniel Adamiec i reprezentant Uzbekistanu Farxod Bohodirov. Zarówno jedno, jak i drugie starcie będzie trwało 6 rund.

Pary bokserskie Polska – Armenia:

  • Jakub Słomiński – Seyran Yeghikyan (51 kg)
  • Mikołaj Mańka – Zhorzhik Marutyan (60 kg)
  • Daniel Piotrowski – Tigran Melkonyan (71 kg)
  • Jakub Krzpiet – Zhirayr Sargsyan (57 kg)
  • Beniamin Zarzeczny – Ararat Glyubangyan (63,5 kg)
  • Damian Durkacz – Armen Mashakaryan (67 kg)
  • Mateusz Urban – Arsen Poghosyan (71 kg)
  • Bartosz Gołębiewski – Vahe Habetyan (75 kg)
  • Sebastian Kusz – Melkon Melkonyan (86 kg)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy sety i koniec. Hubert Hurkacz przegrał z Isnerem i pożegnał się z Cincinnati

Rozstawiony z numerem 8. Hubert Hurkacz przegrał w trzech setach w drugiej rundzie z Amerykaninem Johnem Isnerem. Tym samym pożegnał się z turniejem Western...

Michał Bryl i Bartosz Łosiak w 1/8 ME. Pozostali biało-czerwoni powalczą w barażach

Za nami faza grupowa Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, które rozgrywane są w Monachium. Duet Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrał oba spotkania grupowe...