Joanna Jędrzejczyk znajdzie się w Hall of Fame UFC. Szef organizacji składa deklarację

Strona głównaSporty walkiMMAJoanna Jędrzejczyk znajdzie się w Hall of Fame UFC. Szef organizacji składa...

Joanna Jędrzejczyk po przegranej walce z Weili Zhang, która miała miejsce 11 czerwca, ogłosiła zakończenie sportowej kariery. Jej dokonania w MMA zostaną prawdopodobnie docenione na tyle, że jej postać będzie w przyszłości figurować w słynnej galerii Hall of Fame UFC.

Osiągnięcia Jędrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk za oceanem uważana jest za jedną z pionierek kobiecego MMA, która w znaczący sposób przyczyniła się do promocji tej dyscypliny sportu. Polka z UFC związana była od lipca 2014 roku, a najważniejszym momentem w jej karierze było zdobycie mistrzowskiego pasa kategorii słomkowej w marcu 2015 roku. Sztuka ta udała się jej już w swojej trzeciej walce dla największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie. Następnie z powodzeniem udawało jej się bronić zdobyte trofeum aż pięciokrotnie, co do dziś jest rekordem w wadze słomkowej.

Ogromne wyróżnienie dla Polki

Szef UFC, Dana White, zapowiedział, że Polka w przyszłości z pewnością trafi do Hall of Fame UFC.

Bez wątpienia trafi do Hall of Fame. Była jedną z kobiet, które położyły podwaliny pod MMA, zwłaszcza w UFC.

Dana White

Do grona galerii sław UFC dostają się tylko naprawdę zasłużeni artyści mieszanych sztuk walk, tak więc będzie to dla Olsztynianki naprawdę duże wyróżnienie.

Kto znajduje się w Hall of Fame UFC?

Jak dotąd w Hall of Fame UFC figurują między innymi: Khabib Nurmagomedov, Daniel Cormier, Georges St-Pierre czy Michael Bisping.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Gamrot w grze UFC 4. Polak wyróżniony

Mateusz Gamrot został wraz z ostatnią aktualizacją dodany do bazy zawodników gry UFC 4. Polak został dodany wraz z zdwoma innymi zawodnikami występującymi na...

Michniewicz: Z Arabią zagramy inaczej niż z Meksykiem

Selekcjoner Czesław Michniewicz na konferencji prasowej w Katarze nie ukrywał, że ma już plan ma spotkanie z Arabią Saudyjską i nie jest zaskoczony dobrą...