STS KOD PROMOCYJNY

Judo: Beata Pacut zajęła 5 miejsce w Grand Prix Portugalii w kategorii do 78 kg

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiJudoJudo: Beata Pacut zajęła 5 miejsce w Grand Prix Portugalii w kategorii...

Bardzo dobry start ma za sobą polska judoczka Beata Pacut, która zajęła wysokie 5 miejsce w trakcie rozgrywanego pod koniec stycznia Grand Prix Portugalii w Almadzie. Polka wystartowała w rywalizacji kobiet do 78 kilogramów i była jedyną zgłoszoną do rywalizacji naszą reprezentantką. To spory sukces Beaty Pacut, który jest dobrym prognostykiem przed resztą sezonu. 

Droga Beaty Pacut do 5 miejsca

Beata Pacut turniej rozpoczęła od wolnego losu, dzięki czemu była już pewna występu w drugiej rundzie. Tam jej przeciwniczką była Habi Magassa z Francji. Polka znakomicie rozpoczęła walkę, a rywalka odklepała już po minucie. Zwycięstwo w drugiej rundzie sprawiło, że nasza judoczka była już pewna występu w ewentualnych repasażach. W kolejnej rundzie Polka rywalizowała z Irishkon Kubanbaewą z Uzbekistanu na pełnym dystansie czterech minut. Ostatecznie z przewagą waza-ari Beata Pacut wygrała ten pojedynek i całą drabinkę. 

Decydujący dla losów turnieju okazał się pojedynek Polki z reprezentującą Koreę Południową Hyunji Yoon. Walka była bardzo wyrównana, jednak ostatecznie to rywalka wygrała za sprawą waza-ari. Koreanka w Portugalii wyglądała bardzo dobrze i wygrała cały turniej. W meczu o trzecie miejsce Polka przegrała w zaledwie 30 sekund z Inbar Lanir z Izraela i ostatecznie została sklasyfikowana na 5 miejscu Grand Prix Portugalii.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...