Judo: Beata Pacut zajęła 5 miejsce w Grand Prix Portugalii w kategorii do 78 kg

Autor
Strona głównaSporty walkiJudoJudo: Beata Pacut zajęła 5 miejsce w Grand Prix Portugalii w kategorii...

Bardzo dobry start ma za sobą polska judoczka Beata Pacut, która zajęła wysokie 5 miejsce w trakcie rozgrywanego pod koniec stycznia Grand Prix Portugalii w Almadzie. Polka wystartowała w rywalizacji kobiet do 78 kilogramów i była jedyną zgłoszoną do rywalizacji naszą reprezentantką. To spory sukces Beaty Pacut, który jest dobrym prognostykiem przed resztą sezonu. 

Droga Beaty Pacut do 5 miejsca

Beata Pacut turniej rozpoczęła od wolnego losu, dzięki czemu była już pewna występu w drugiej rundzie. Tam jej przeciwniczką była Habi Magassa z Francji. Polka znakomicie rozpoczęła walkę, a rywalka odklepała już po minucie. Zwycięstwo w drugiej rundzie sprawiło, że nasza judoczka była już pewna występu w ewentualnych repasażach. W kolejnej rundzie Polka rywalizowała z Irishkon Kubanbaewą z Uzbekistanu na pełnym dystansie czterech minut. Ostatecznie z przewagą waza-ari Beata Pacut wygrała ten pojedynek i całą drabinkę. 

Decydujący dla losów turnieju okazał się pojedynek Polki z reprezentującą Koreę Południową Hyunji Yoon. Walka była bardzo wyrównana, jednak ostatecznie to rywalka wygrała za sprawą waza-ari. Koreanka w Portugalii wyglądała bardzo dobrze i wygrała cały turniej. W meczu o trzecie miejsce Polka przegrała w zaledwie 30 sekund z Inbar Lanir z Izraela i ostatecznie została sklasyfikowana na 5 miejscu Grand Prix Portugalii.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...