STS KOD PROMOCYJNY

Adrian Bartosiński na czele! Nowy ranking po gali KSW 81

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaSporty walkiMMAAdrian Bartosiński na czele! Nowy ranking po gali KSW 81

Zwycięstwo nad Arturem Szczepaniakiem zapewniło Adrianowi Bartosińskiemu pas mistrza KSW w wadze półśredniej. To oczywiście doprowadziło do korekt w rankingu kategorii półśredniej. To jednak nie jedyna zmiana, jaka w nich zaszła.

Mistrz na szczycie

Bartosiński po raz kolejny świetnie zaprezentował się w oktagonie KSW. W walce o mistrzostwo KSW w wadze półśredniej „Bartos” znokautował w pierwszej rundzie Artura Szczepaniaka. Przez to doszło do wielu zmian w rankingu kategorii półśredniej. Jedną z nich jest „wejście” na pierwsze miejsce Szczepaniaka.

Awans zaliczyli także Brian Hooi i Andrzej Grzebyk, którzy skrzyżują rękawice w oktagonie podczas KSW 82. Awans zaliczył również inny półśredni, Igor Michaliszyn. Ten przeskoczył cztery pozycje w zestawieniu poprzez zwycięstwo nad Krystianem Bielskim.

Koniec kontraktu i miejsca w rankingu

Zmiany dotknęły także rankingu w wadze koguciej. Tam na trzecie miejsce wskoczył Werlleson Martins, który podczas KSW 81 pobił Patryka Surdyna. Brazylijczyk zmierzy się w czerwcu na gali XTB KSW Colosseum 2 z Jakubem Wikłaczem, obecny mistrzem. Tym samym zastąpi kontuzjowanego Zuriko Jojuę.

Ostatnia korekta to awanse kilku zawodników w kategorii półciężkiej. Powodem jest między innymi usunięcie z rankingu Tomasza Narkuna. Były mistrz KSW niedawno ogłosił, że jego kontrakt z organizacją dobiegł końca i na ten moment nie wraca do niej.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...