Adrian Bartosiński na czele! Nowy ranking po gali KSW 81

Strona głównaSporty walkiMMAAdrian Bartosiński na czele! Nowy ranking po gali KSW 81

Zwycięstwo nad Arturem Szczepaniakiem zapewniło Adrianowi Bartosińskiemu pas mistrza KSW w wadze półśredniej. To oczywiście doprowadziło do korekt w rankingu kategorii półśredniej. To jednak nie jedyna zmiana, jaka w nich zaszła.

Mistrz na szczycie

Bartosiński po raz kolejny świetnie zaprezentował się w oktagonie KSW. W walce o mistrzostwo KSW w wadze półśredniej „Bartos” znokautował w pierwszej rundzie Artura Szczepaniaka. Przez to doszło do wielu zmian w rankingu kategorii półśredniej. Jedną z nich jest „wejście” na pierwsze miejsce Szczepaniaka.

Awans zaliczyli także Brian Hooi i Andrzej Grzebyk, którzy skrzyżują rękawice w oktagonie podczas KSW 82. Awans zaliczył również inny półśredni, Igor Michaliszyn. Ten przeskoczył cztery pozycje w zestawieniu poprzez zwycięstwo nad Krystianem Bielskim.

Koniec kontraktu i miejsca w rankingu

Zmiany dotknęły także rankingu w wadze koguciej. Tam na trzecie miejsce wskoczył Werlleson Martins, który podczas KSW 81 pobił Patryka Surdyna. Brazylijczyk zmierzy się w czerwcu na gali XTB KSW Colosseum 2 z Jakubem Wikłaczem, obecny mistrzem. Tym samym zastąpi kontuzjowanego Zuriko Jojuę.

Ostatnia korekta to awanse kilku zawodników w kategorii półciężkiej. Powodem jest między innymi usunięcie z rankingu Tomasza Narkuna. Były mistrz KSW niedawno ogłosił, że jego kontrakt z organizacją dobiegł końca i na ten moment nie wraca do niej.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....