STS KOD PROMOCYJNY

Maciej Różański już w ten weekend zawalczy na gali Bellator 281. Debiut Polaka

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAMaciej Różański już w ten weekend zawalczy na gali Bellator 281. Debiut...

Niespełna tydzień temu w organizacji Bellator zadebiutować zdołał Piotr Niedzielski. Tym razem czeka nas kolejny debiut Polaka w barwach amerykańskiego giganta. Na gali Bellator 281, która odbędzie się 13 maja w Londynie, wystąpi Maciej Różański. Jego przeciwnikiem będzie Anglik Lee Chadwick.

Pójść w ślady Niedzielskiego

Maciej Różański (13-3) z pewnością chciałby pójść w ślady Piotra Niedzielskiego, który zwyciężył w swoim inauguracyjnym występie w Bellatorze. Zawodnik na co dzień trenujący w szczecińskim Berserker’s Team jest obecnie na fali wznoszącej. Na ten moment może pochwalić się passą trzech zwycięstw z rzędu, z czego dwa z nich kończył przez poddanie. Różański jest zresztą specjalistą od duszeń i dźwigni – aż dziewięć z 13 swoich triumfów odnosił właśnie w ten sposób. Polak nie będzie miał jednak łatwego zadania, gdyż naprzeciwko niego w oktagonie stanie doświadczony Lee Chadwick (27-1-15), który w federacji zza oceanu występuje od lutego 2019 roku.

Kto jest faworytem?

Faworytem bez wątpienia jest Maciej Różański, który wydaje się być zawodnikiem lepszym od swojego najbliższego przeciwnika na każdej płaszczyźnie. Za Anglikiem przemawia w zasadzie wyłącznie doświadczenie. Kurs na wygraną Polaka według zakładów bukmacherskich STS wynosi 1,45. Zwycięstwo Chadwicka oznaczone jest z kolei stawką równą 2,60.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...