STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Daniel Rutkowski vs Julio Cesar Neves na KSW 92

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMADaniel Rutkowski vs Julio Cesar Neves na KSW 92

Polski wojownik Daniel Rutkowski na KSW 92 w Gorzowie Wielkopolskim przywita w organizacji Brazylijczyka Julio Cesara Nevesa. Na uwagę zasługuje znakomity bilans pojedynków rywala, który wygrał 36 z 37 dotychczasowych walk. Aż 30 z nich kończył przed czasem. Polak to z kolei były pretendent organizacji KSW do pasa mistrzowskiego w wadze piórkowej. Zapowiada się emocjonujące starcie. Dojdzie do niego już 16 marca w Arenie Gorzów. 

Daniel Rutkowski chce wrócić na zwycięską ścieżkę

Dla Daniela Rutkowskiego (16-4-0, 1NC, 7 KO, 1 Sub) będzie to siódmy pojedynek w organizacji KSW. Ostatni raz pojawił się w klatce w listopadzie 2023 roku, gdy w walce wieczoru na punkty przegrał z Patrykiem Kaczmarczykiem. Wcześniej wygrał trzy pojedynki z rzędu, rozprawiając się kolejno z Reginaldo Vieirą, Lomem-Alim Eskijewem i Adamem Soldajewem. Z 19 ostatnich walk przegrał tylko 2. Drugiej porażki doznał w walce o tytuł z Salahdine’em Parnasse z Francji. Teraz Polak stanie przed kolejnym dużym wyzwaniem. Trenujący w klubie Cross Fight Radom zawodnik przywita w organizacji KSW Brazylijczyka Julio Cesara Nevesa (36-1-0, 20 KO, 10 Sub)

Kim jest Julio Cesar Neves?

Rywal Polaka imponuje swoim bilansem. W zawodowym MMA zadebiutował w 2011 roku. Od tego czasu stoczył 37 pojedynków, z których aż 36 wygrał. Jedynej dotychczas porażki doznał w maju 2015 roku na gali Bellator 137, gdzie przegrał z Jordanem Parsonsem. Do walki z Rutkowskim przystąpi na fali sześciu zwycięstw z rzędu. W ostatnich latach walczy zdecydowanie mniej, ostatni jego pojedynek miał miejsce w grudniu 2021 roku. Julio Cesar Neves to zawodnik, który większość swoich pojedynków stoczył w Brazylii. Na koncie ma również występy w Chinach i Stanach Zjednoczonych. Najlepsze organizacje, dla których walczył, to Bellator MMA i Brave CF. Teraz zadebiutuje w KSW. 

Aktualna karta walk XTB KSW 92 w Gorzowie Wielkopolskim

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 92 w Gorzowie Wielkopolskim:

Walka wieczoru

Jakub Wikłacz vs Zuriko Jojua

Karta główna

Piotr Kuberski vs Michał Materla

Daniel Rutkowski vs Julio Cesar Neves

Maciej Jewtuszko vs TBA

Wojciech Janusz vs TBA

Oskar Szczepaniak vs Michał Gniady

Wiktor Zalewski vs Adrian Zieliński

Damian Mieczkowski vs TBA

ZOBACZ TAKŻE: KSW: gdzie oglądać?

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...