STS KOD PROMOCYJNY

Krzysztof Głowacki w Olsztynie wróci do klatki KSW

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAKrzysztof Głowacki w Olsztynie wróci do klatki KSW

Były mistrz świata w boksie zawodowym Krzysztof Głowacki stoczy swój drugi pojedynek w MMA pod egidą KSW. Popularny „Główka” w czerwcu na gali KSW 95 w Olsztynie wejdzie do klatki z wielokrotnym mistrzem Polski w kickboxingu Dawidem Kasperskim. Dla obu będzie to dopiero drugi pojedynek w formule MMA. Do pojedynku dojdzie 7 czerwca w Hali Urania. 

Głowacki wraca po efektownym nokaucie

Po zakończeniu kariery pięściarskiej Krzysztof Głowacki (1-0, 1 KO) zdecydował się na spróbowanie swoich sił w formule MMA. Było to małe zaskoczenie, ponieważ były mistrz świata organizacji WBO z pewnością mógł liczyć jeszcze na dobre walki w boksie. Przeszedł do MMA, gdzie związał się z KSW. W swoim debiucie na gali XTB KSW Colosseum 2 efektownie znokautował Patryka Tołkaczewskiego. Choć długo wydawało się, że Głowacki ma problemy, to jednak wyprowadził mocny cios z dołu, a jego rywal padł na deski. Było to pierwsze tego typu zakończenie w organizacji KSW. Teraz po roku przerwy Krzysztof Głowacki ponownie wróci do klatki i liczy na kolejne zwycięstwo. 

Dawid Kasperski rywalem Głowackiego

Rywalem utytułowanego pięściarza Dawid Kasperski (1-0). To wielokrotny mistrz Polski w kickboxingu. Też ma już za sobą debiut w formule MMA pod egidą KSW. Miał on miejsce w lutym tego roku na gali KSW 91. Tam na pełnym dystansie Dawid Kasperski wygrał z Vasilem Ducarem. Teraz czeka go kolejne wyzwanie. Spodziewamy się efektownych wymian w stójce. W tej płaszczyźnie obaj czują się najlepiej. Pojedynek odbędzie się w limicie wagi półciężkiej 7 czerwca w hali Urania w Olsztynie. Zwieńczeniem wydarzenia będzie walka o pas mistrza wagi koguciej pomiędzy Jakubem Wikłaczem i Sebastianem Przybyszem.

Aktualna karta walk KSW 95 w Olsztynie

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 95 w Olsztynie. 

Walka wieczoru

Karta główna

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...