STS KOD PROMOCYJNY

Szymański vs Held. Ciekawy pojedynek wagi lekkiej na KSW 95 w Olsztynie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMASzymański vs Held. Ciekawy pojedynek wagi lekkiej na KSW 95 w Olsztynie

Poznaliśmy kolejne zestawienie gali KSW 95 w Olsztynie. Roman Szymański zmierzy się tam z Marcinem Heldem. To dwaj czołowi polscy zawodnicy wagi lekkiej. Pierwszy znajduje się na szóstym miejscu w rankingu i do walki przystąpi po dwóch porażkach. Z pewnością chce wrócić na zwycięską ścieżkę. Marcin Held to nowy nabytek KSW, który w swoim debiucie nieoczekiwanie został znokautowany przez Raula Tutarauliego. W Olsztynie czeka nas ciekawe starcie. 

Szymański powalczy o powrót na zwycięską ścieżkę 

Roman Szymański (17-8, 4 KO, 4 Sub) to obecny numer sześć rankingu KSW w wadze lekkiej. Znajdował się w nim wyżej, jednak jego sytuację skomplikowały dwie porażki z rzędu. Najpierw na KSW 83 – Colosseum 2 przegrał na punkty z Valeriu Mirceą, a następnie na KSW 87 został znokautowany przez Leo Brichtę. Wcześniej legitymował się czterema zwycięstwami z rzędu. W KSW ostatni raz wygrał w styczniu 2023 roku. Po półtora roku będzie chciał powrócić na zwycięską ścieżkę. Zawodnik ten na co dzień związany jest z klubem Czerwony Smok. 

Held czeka na pierwsze zwycięstwo w KSW

Rywalem Szymańskiego na KSW 95 w Olsztynie będzie Marcin Held (28-10, 4 KO, 15 Sub). Zawodnik ten przez lata był związany z takimi organizacjami jak UFC i Bellator. W KSW zadebiutował w grudniu 2023 roku na KSW 89. Tam w drugiej rundzie przegrał przez TKO z Raulem Tutaraulim. Było to małe zaskoczenie. Pomimo porażki w debiucie Marcin Held od razu wskoczył do czołówki rankingu KSW w wadze lekkiej, gdzie zajmuje siódme miejsce. Dokładnie 7 czerwca w Hali Urania w Olsztynie powalczy o premierowe zwycięstwo w KSW, co pozwoliłoby mu na awans w zestawieniu. Nie będzie o to łatwo, ponieważ Roman Szymański to doświadczony i mocny zawodnik.

Aktualna karta walk KSW 95 w Olsztynie

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali KSW 95 w Olsztynie. 

Walka wieczoru

Karta główna

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...