STS KOD PROMOCYJNY

Adrian Bartosiński i Paweł Pawlak obronili pasy. Podsumowanie gali KSW 89

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAAdrian Bartosiński i Paweł Pawlak obronili pasy. Podsumowanie gali KSW 89

W sobotni wieczór w Gliwicach odbyła się emocjonująca gala XTB KSW 89. Pasy mistrzowskie swoich kategorii wagowych obronili Adrian Bartosiński i Paweł Pawlak. Pierwszy wypunktował Salahdine’a Parnasse’a, a drugi Michała Materlę. Ważne zwycięstwa odnieśli również Damian Janikowski, Andrzej Grzebyk, Szymon Bajor oraz Emilia Czerwińska. Zapraszamy na krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń gali XTB KSW 89. 

Michał Domin vs Wojciech Kazieczko 

Galę XTB KSW 89 w Gliwicach otworzył pojedynek Wojciecha Kazieczko (3-2) z Michałem Dominem (5-3). Walka od początku toczyła się pod dyktando Domina, który umiejętnie kontrolował rywala. Często przenosił walkę do parteru, gdzie udawało mu się utrzymywać dominującą pozycję. W odpowiedzi Kazieczko szukał sposobu na poddanie Domina, ponieważ wiedział, że wyraźnie przegrywa na punkty. To się nie udało. Michał Domin wygrał jednogłośną decyzją sędziów i dopisał do swojego rekordu piąte zwycięstwo w zawodowym MMA.

Emilia Czerwińska vs Natalia Baczyńska-Krawiec

Później oglądaliśmy jedyny tego wieczoru pojedynek pań. W nim mierzyły się dwie czołowe fighterki w Polsce Emilia Czerwińska (3-1) i Natalia Baczyńska-Krawiec (7-4). Walka od początku była bardzo wyrównana. Lepiej weszła w nią Baczyńska-Krawiec, jednak z czasem coraz lepiej czuła się Czerwińska i to ona przejęła inicjatywę. Na uwagę zasługują przede wszystkim jej efektowne kombinacje w stójce, które przesądziły o wygranej. Emilia czerwińska wygrała jednogłośną decyzją sędziów i powróciła na zwycięską ścieżkę po wcześniejszej porażce z Brazylijką Yasmin Guimaraes.

Sebastian Rajewski vs Wilson Varela

Ciekawie zapowiadał się kolejny pojedynek. W wadze lekkiej mierzyli się Sebastian Rajewski (12-9) oraz Francuz Wilson Varela (11-5). Walka potrwała zaledwie 16 sekund. Francuz rozpoczął od frontalnego kopnięcia na korpus, po którym Polak padł na matę i było po walce. Oglądaliśmy błyskawiczne i bardzo efektowne zwycięstwo Vareli, który potwierdził swoje wysokie notowania w organizacji KSW. 

Łukasz Charzewski vs Ahmed Vila

W czwartej walce gali XTB KSW 89 mierzyli się debiutanci. Łukasz Charzewski (12-2, 1 NC) oraz Bośniak Ahmed Vila (12-4-1, 1 NC). Walka znów potrwała na pełnym dystansie. Nie brakowało w niej emocji, a sędziowie nie mieli łatwego zadania. W stójce lepiej wyglądał Vila, któremu w drugiej rundzie udało się posłać Charzewskiego na deski. Polak jednak przetrwał kryzys i dalej odpowiadał. Szczególnie akcjami zapaśniczymi, walką w parterze i dominacją przy siatce. Ostatecznie sędziowie jednogłośnie orzekli zwycięstwo Ahmeda Vili, co nie spodobało się kibicom w Gliwicach. 

Szymon Bajor vs Viktor Pesta

Piąta walka XTB KSW 89 to starcie w królewskiej wadze ciężkiej. Szymon Bajor (25-10) wszedł o klatki z Czechem Viktorem Pestą (19-9). Obaj mieli swoje argumenty i momenty, w których mogli skończyć walkę przed czasem. Ostatecznie decydował werdykt sędziowski. Niejednogłośną decyzją sędziów (2:1) wygrał Polak i dopisał do swojego rekordu 25. zwycięstwo na zawodowych ringach. Szymon Bajor kolejny raz udowodnił, że stać go na dawanie dobrych walk z mocnymi przeciwnikami. 

Andrzej Grzebyk vs Madars Fleminas

Andrzej Grzebyk (21-6) przywitał w organizacji KSW Łotysza Madarsa Fleminasa (12-5). Pojedynek odbył się w kategorii półśredniej. Od początku dominował w nim Polak, który przeważał w każdej płaszczyźnie. Niestety brakowało momentu, w którym mógłby zakończyć walkę przed czasem. Łotysz dotrwał do końca, ale sędziowie nie mieli problemu ze wskazaniem zwycięzcy. Andrzej Grzebyk wygrał każdą rundę i zasłużenie sięgnął po kolejne zwycięstwo w swojej karierze. To jego trzecia wygrana z rzędu w KSW. 

Marcin Held vs Rauli Tutarauli

W Gliwicach w organizacji KSW debiutował były zawodnik UFC i Bellatora Marcin Held (28-10). Jego rywalem był Gruzin Rauli Tutarauli (33-7). Faworytem walki wydawał się Polak. Od początku naciskał na swojego rywala i dominował w parterze. Pierwsza runda została zapisana na jego konto. Późnej jednak widać było po nim solidne zmęczenie. Gruzin lepiej przetrwał trudy pojedynku i w drugiej rundzie był bardzo aktywny w stójce. Umiejętnie obronił się przed próbą obalenia ze strony Polaka, znalazł się na górze i zasypał Helda gradem ciosów. W ten sposób Tutarauli odniósł efektowne zwycięstwo przez TKO w drugiej rundzie

Damian Janikowski vs Tomasz Romanowski

Przed walkami o pasy mistrzowskie czekało nas jeszcze stracie Damiana Janikowskiego (10-5) z Tomaszem Romanowskim (18-10, 1NC). W walkę lepiej wszedł Romanowski, który bardzo dobrze wyglądał w stójce. Wydawało się, że walka zakończy sie już w pierwszej rundzie. Janikowski przetrwał nawałnicę rywala i w drugiej rundzie przeszedł do kontrataku. Przejął inicjatywę i rozbijał swojego przeciwnika w parterze. Tak samo wyglądała trzecia runda. Na macie pojawiło się sporo krwi. Obaj wytrzymali do końcowego gongu. Jednogłośną decyzją sędziów wygrał Janikowski, dla którego to największa wygrana w dotychczasowej karierze w MMA

Paweł Pawlak vs Michał Materla

W przedostatnim pojedynku gali XTB KSW 89 stawką był pas mistrzowski w wadze średniej. Tytułu bronił Paweł Pawlak (23-4-1). Chrapkę na pas miała legenda KSW Michał Matera (33-10). Początek walki był spokojny, jednak od razu zaznaczyła się przewaga młodszego Pawlaka. Umiejętnie punktował Materlę ciosami w stójce. Doświadczonego Materlę stać było na pojedyncze zrywy, jednak Pawlak umiejętnie się bronił. Ostatecznie walka odbyła się na pełnym dystansie pięciu rund. Jednogłośnym zwycięzcą został Paweł Pawlak, który zachował tytuł mistrza wagi średniej organizacji KSW. 

Adrian Bartosiński vs Salahdine Parnasse

W walce wieczoru XTB KSW 89 mierzyli się Adrian Bartosiński (14-0) i Salahdine Parnasse (18-2). Tytułu w wadze półśredniej bronił Polak. Z drugiej strony Francuz chciał sięgnąć po trzeci pas mistrzowski w organizacji KSW, co byłoby wyjątkowym osiągnięciem. Walka od początku trzymała w napięciu. Nie brakowało w niej efektownych wymian i mocnych ciosów. Widać było przewagę fizyczną Adriana Bartosińskiego, który umiejętnie kontrolował swojego rywala. Na przestrzeni całego pojedynku to Polak wyglądał lepiej i zasłużenie sięgnął po kolejne zwycięstwo w swojej karierze. Adrian Bartosiński wygrał jednogłośną decyzją sędziów, zachował pas mistrzowski wagi średniej KSW oraz miano niepokonanego na zawodowych ringach. 

Kiedy następna gala KSW?

Kolejna gala KSW 90 odbędzie się już 20 stycznia w Hali COS Torwar w Warszawie. Karta walk już teraz wygląda bardzo ciekawie. W walce wieczoru zmierzą się Arkadiusz Wrzosek oraz Ivan Vitasović. Ponadto w Warszawie zaprezentują się jeszcze m.in.: Radosław Paczuski, Dawid Śmiełowski, Ewelina Woźniak, Damian Stasiak czy Marek Samociuk. W najbliższych tygodniach powinniśmy poznać więcej szczegółów dotyczących gali KSW 90. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...