STS KOD PROMOCYJNY

Wojciech Kazieczko vs Michał Domin na gali XTB KSW 89 w Gliwicach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAWojciech Kazieczko vs Michał Domin na gali XTB KSW 89 w Gliwicach

Już 16 grudnia na gali XTB KSW 89 w Gliwicach dojdzie do ciekawego starcia Polaków w wadze piórkowej. W klatce spotkają się Wojciech Kazieczko i Michał Domin. Obaj reprezentują młode pokolenie polskich fighterów i walczą o zbudowanie rekordu, który pozwoli im wskoczyć do czołówki rankingu. Czeka nas ciekawy pojedynek, a jego zwycięzca może mocniej zaznaczyć swoją obecność w organizacji KSW. 

Wojciech Kazieczko po pierwszej zawodowej porażce

Dla Wojciecha Kazieczko (3-1, 2 KO) pojedynek w Gliwicach będzie szansą na powrót na zwycięską ścieżkę. Zawodnik ten pierwszej zawodowej porażki doznał na KSW 80 w marcu tego roku, gdy na punkty pokonał go Daniel Tarchila z Mołdawii. Wcześniej Kazieczko w KSW pokonał kolejno Lubosa Lesaka oraz Eduara Demenko. Teraz powalczy o trzecie zwycięstwo w największej organizacji MMA w Europie oraz czwarte w zawodowej karierze. Na co dzień związany jest z klubem Pepe MMA, a przed przejściem do MMA z powodzeniem rywalizował na kickbokserskich ringach. 

Czy Michał Domin pójdzie za ciosem?

Michał Domin (5-3, 2 KO, 2 Sub) w PreZero Arenie w Gliwicach stoczy swoją piątą walkę w KSW. Do tej pory walczył w kratkę, na zmianę notując porażki i zwycięstwa. Ostatni raz w klatce pojawił się na KSW 77 w grudniu ubiegłego roku. Wówczas w trzeciej rundzie pokonał Patryka Likusa. Wcześniej w pokonanym polu pozostawił Szymona Karolczyka. Dwóch porażek w KSW doznał kolejno w starciach z Robertem Ruchałą i Patrykiem Kaczmarczykiem. Michał Domin ma 28 lat i na co dzień związany jest z Inżbud Rybnik Octagon Żory. Zwycięzca tej walki może pojawić się w rankingu KSW.

Aktualna karta walk XTB KSW 89 w Gliwicach

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 89 w Gliwicach:

Walka wieczoru

Karta główna

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w UFC, czyli kto reprezentuje biało-czerwone barwy w największej organizacji MMA na świecie

Marzeniem większości zawodników mieszanych sztuk walki jest angaż w federacji UFC. To największa i najbardziej prestiżowa organizacja MMA na świecie, w której występują tylko...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...