STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Marcin Held zadebiutuje w KSW. Wejdzie do klatki na XTB KSW 89

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAMarcin Held zadebiutuje w KSW. Wejdzie do klatki na XTB KSW 89

Marcin Held będzie kolejnym mocnym debiutantem w organizacji KSW. Doświadczony Polak wejdzie do klatki na gali XTB KSW 89 w Gliwicach. Zmierzy się tam z Gruzinem Raulem Tutarauli. Walka zapowiada się bardzo emocjonująco. Marcin Held przez lata z powodzeniem reprezentował barwy organizacji Bellator, a na koncie ma też cztery pojedynki w UFC, które stoczył w latach 2016-2017. Gala XTB KSW 89 odbędzie się 16 grudnia w PreZero Arenie Gliwice.

Doświadczony Polak wchodzi do KSW

Reprezentant Polski Marcin Held (28-9, 4 KO, 15 Sub) od lat uznawany jest za czołowego Polaka w wadze lekkiej. Aż 19 z 28 wygranych pojedynków kończył przed czasem. Przez lata związany był z organizacją Bellator MMA. Na koncie ma też cztery pojedynki w UFC, z których jeden wygrał. W ostatnim czasie walczył dla Professional Fighters League. Teraz chce zbudować swoją pozycję w KSW. Przed przejściem do formuły MMA z powodzeniem walczył w brazylijskim jiu-jitsu, gdzie ma czarny pas. Na co dzień trenuje w zespole Bastion Tychy. 

Niewygodny Gruzin na początek

Na początku swojej przygody z KSW Marcin Held zmierzy się z wymagającym rywalem z Gruzji. Raul Tutarauli (32-7, 21 KO, 3 Sub) od początku tego roku walczy w KSW. W pierwszym pojedynku przed czasem przegrał z Romanem Szymańskim. Drugie starcie miało miejsce w maju i wówczas na pełnym dystansie wypunktował Donovana Desmae. Wcześniej z powodzeniem walczył m.in. dla organizacji: ACA, M-1, CWM MMA i Georgian Fighting Championship. Raul Tutarauli to doświadczony zawodnik, który wiele ze swoich walk kończy przed czasem, nokautując przeciwników. Czeka nas emocjonujące starcie w wadze lekkiej. Liczymy na dobre przywitanie Helda z KSW. 

Aktualna karta walk XTB KSW 89 w Gliwicach

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 89 w Gliwicach:

Walka wieczoru

Adrian Bartosiński vs Salahdine Parnasse

Karta główna

Andrzej Grzebyk vs Madars Fleminas

Rauli Tutarauli vs Marcin Held

Łukasz Charzewski vs TBA

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Bonus powitalny - Gotowi na Sport

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! United Cup Iga Świątek...