STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Dawid Śmiełowski vs Ramzan Jembiev na gali KSW 90 w Warszawie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMADawid Śmiełowski vs Ramzan Jembiev na gali KSW 90 w Warszawie

Na gali XTB KSW 90 w Warszawie czeka nas kolejne elektryzujące starcie. Znany z nokautów Dawid Śmiełowski zmierzy się z niepokonanym od pięciu pojedynków Francuzem Ramzanem Jembievem. Obaj znani są z efektownego stylu walki, dlatego spodziewamy się bardzo ciekawego pojedynku. Zarówno Śmiełowski, jak i Jembiev w przypadku zwycięstwa mają okazję do wskoczenia do rankingu KSW w tej kategorii wagowej.

Czy Śmiełowski powróci na zwycięską ścieżkę?

Z jednej strony klatki stanie Dawid Śmiełowski (10-1, 8 KO, 2 Sub). Zawodnik ten pierwszej porażki w zawodowej karierze doznał we wrześniu tego roku, gdy na gali KSW 86 w pierwszej rundzie przez TKO przegrał z Niemcem Lomem-Alim Eskievem. Wcześniej wygrał dwie walki w KSW, gdy kolejno okazał się lepszy od Filipa Pejicia i Patryka Kaczmarczyka. Teraz zawodnik związany z klubem Ankos MMA będzie chciał powrócić do wygrywania. Do tej pory wszystkie 10 wygranych pojedynków kończył przed czasem. Przed związaniem się z KSW z powodzeniem walczył m.in. dla Babilon MMA i Slugfest. 

Ramzan Jembiev buduje swoją pozycję w KSW

O połowę mniejsze doświadczenie na zawodowych ringach w MMA ma Francuz Ramzan Jembiev (5-1, 3 KO, 1 Sub). Już w swoim debiucie w MMA doznał porażki. Od tego czasu jednak stoczył pięć zwycięskich pojedynków, w tym dwie dla organizacji KSW. W swoim debiucie efektownie znokautował Maurilo Delfino. Później w listopadzie tego roku na KSW 88 już w pierwszej rundzie poddał Fabiana Łuczaka. Obie walki miały miejsce w 2023 roku. Francuz znajduje się na fali wznoszącej i chce budować swoją pozycję w największej organizacji MMA w Europie. To zapowiedź świetnego pojedynku, na który czekamy już 20 stycznia w COS Torwar w Warszawie. 

Aktualna karta walk XTB KSW 90 w Warszawie

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 90 w Warszawie:

Walka wieczoru

Arkadiusz Wrzosek vs Ivan Vitasović

Karta główna

Radosław Paczuski vs TBA

Dawid Śmiełowski vs Ramzan Jembiev

Damian Stasiak vs Adam Soldajew

Marek Samociuk vs Oļegs Jemeļjanovs

Ewelina Woźniak vs Alexandra Toncheva

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Bonus powitalny - Gotowi na Sport

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! United Cup Iga Świątek...