STS KOD PROMOCYJNY

Mocne zestawienie na KSW 90. Damian Stasiak vs Adam Soldajew

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAMocne zestawienie na KSW 90. Damian Stasiak vs Adam Soldajew

Poznaliśmy trzecie zestawienie dodane do karty gali XTB KSW 90 w Warszawie. Doświadczony Damian Stasiak zmierzy się w klatce z Adamem Soldajewem. Pierwszy przystąpi do pojedynku po poddaniu w pierwszej rundzie Pascala Hintzena na KSW 84. Dla Adama Soldajewa będzie to szansa na odbudowanie się po porażce z Danielem Rutkowskim na KSW 83. W walce wieczoru w Warszawie zmierzą się Arkadiusz Wrzosek i Ivan Vitasović.

Były zawodnik UFC buduje pozycję w KSW

Damian Stasiak (14-9, 1 KO, 11 Sub) to obecnie szósty zawodnik rankingu KSW w wadze piórkowej. Do organizacji trafił w 2019 roku po tym, jak zakończyła się jego przygoda z UFC. Od tego czasu popularny „Webster” stoczył sześć pojedynków w KSW. Trzy z nich wygrał, a ostatni miał miejsce na gali KSW 84, gdzie już w pierwszej rundzie poddał Pascala Hintzena. W ten sposób przełamał się po dwóch porażkach z rzędu z Lomem-Alim Eskijewem i Robertem Ruchałą. Doświadczony zawodnik z Aleksandrowa Łódzkiego w Warszawie będzie chciał pójść za ciosem i odnieść 15. zwycięstwo w swojej zawodowej karierze. 

Adam Soldajew po pierwszej porażce w KSW

Po drugiej stronie klatki stanie Adam Soldajew (7-2, 4 KO, 1 Sub), czyli siódmy zawodnik rankingu KSW w wadze piórkowej. Ostatni raz walczył na KSW 83 i musiał uznać wyższość Daniela Rutkowskiego, z którym przegrał decyzją sędziów. Wcześniej odniósł dwa zwycięstwa w największej organizacji w Europie, pokonując kolejno przed czasem Pascala Hintzena na KSW 67 oraz na punkty Ukraińca Oleksija Polishchuka na KSW 75. W przypadku zwycięstwa ze Stasiakiem, Soldajew powinien przesunąć się przed niego w rankingu i zbliżyć się do ewentualnej walki o pas mistrzowski. 

Aktualna karta walk XTB KSW 90 w Warszawie

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 90 w Warszawie:

Walka wieczoru

Karta główna

  • Radosław Paczuski vs TBA
  • Damian Stasiak vs Adam Soldajew
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...

Polska – Turcja typy, kursy, bonus 10.06

Przed Polakami ostatni sprawdzian przed udziałem w mistrzostwach Europy 2024. W poniedziałek 10 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie podejmą Turków. Do meczu podejdą...