Mocne zestawienie na KSW 90. Damian Stasiak vs Adam Soldajew

Autor
Strona głównaSporty walkiMMAMocne zestawienie na KSW 90. Damian Stasiak vs Adam Soldajew

Poznaliśmy trzecie zestawienie dodane do karty gali XTB KSW 90 w Warszawie. Doświadczony Damian Stasiak zmierzy się w klatce z Adamem Soldajewem. Pierwszy przystąpi do pojedynku po poddaniu w pierwszej rundzie Pascala Hintzena na KSW 84. Dla Adama Soldajewa będzie to szansa na odbudowanie się po porażce z Danielem Rutkowskim na KSW 83. W walce wieczoru w Warszawie zmierzą się Arkadiusz Wrzosek i Ivan Vitasović.

Były zawodnik UFC buduje pozycję w KSW

Damian Stasiak (14-9, 1 KO, 11 Sub) to obecnie szósty zawodnik rankingu KSW w wadze piórkowej. Do organizacji trafił w 2019 roku po tym, jak zakończyła się jego przygoda z UFC. Od tego czasu popularny „Webster” stoczył sześć pojedynków w KSW. Trzy z nich wygrał, a ostatni miał miejsce na gali KSW 84, gdzie już w pierwszej rundzie poddał Pascala Hintzena. W ten sposób przełamał się po dwóch porażkach z rzędu z Lomem-Alim Eskijewem i Robertem Ruchałą. Doświadczony zawodnik z Aleksandrowa Łódzkiego w Warszawie będzie chciał pójść za ciosem i odnieść 15. zwycięstwo w swojej zawodowej karierze. 

Adam Soldajew po pierwszej porażce w KSW

Po drugiej stronie klatki stanie Adam Soldajew (7-2, 4 KO, 1 Sub), czyli siódmy zawodnik rankingu KSW w wadze piórkowej. Ostatni raz walczył na KSW 83 i musiał uznać wyższość Daniela Rutkowskiego, z którym przegrał decyzją sędziów. Wcześniej odniósł dwa zwycięstwa w największej organizacji w Europie, pokonując kolejno przed czasem Pascala Hintzena na KSW 67 oraz na punkty Ukraińca Oleksija Polishchuka na KSW 75. W przypadku zwycięstwa ze Stasiakiem, Soldajew powinien przesunąć się przed niego w rankingu i zbliżyć się do ewentualnej walki o pas mistrzowski. 

Aktualna karta walk XTB KSW 90 w Warszawie

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 90 w Warszawie:

Walka wieczoru

Karta główna

  • Radosław Paczuski vs TBA
  • Damian Stasiak vs Adam Soldajew
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...