STS KOD PROMOCYJNY

Marek Samociuk kontra Oļegs Jemeļjanovs na gali XTB KSW 90

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAMarek Samociuk kontra Oļegs Jemeļjanovs na gali XTB KSW 90

W rozpisce gali XTB KSW 90 w Warszawie pojawiło się ciekawe starcie wagi ciężkiej. Marek Samociuk zmierzy się w nim z Oļegsem Jemeļjanovsem z Łotwy. Polak będzie chciał wrócić do wygrywania po dwóch porażkach przed czasem. Dla Łotysza będzie to drugi pojedynek dla organizacji KSW i liczy na premierowe zwycięstwo. Gala XTB KSW 90 odbędzie się 20 stycznia COS Torwar w Warszawie.

Samociuk chce wrócić na właściwe tory 

Ostatnie miesiące w karierze Marka Samociuka (4-4, 2 KO) nie należą do łatwych. Zawodnik ten wygrał tylko jedną z czterech ostatnich walk, gdy w maju 2022 roku na KSW 70 pokonał Izu Ugonoha. Później na KSW 76 przegrał z Kamilem Gawryjołkiem, a w kwietniu tego roku na KSW 81 lepszy od niego był Filip Stawowy. Obie walki Marek Samociuk przegrał przed czasem. Marek Samociuk z zawodowym MMA związany jest do 2019 roku, a w 2021 roku trafił do największej organizacji w Europie. Na co dzień trenuje w Uniq Fight Club. W Warszawie w starciu z Łotyszem będzie chciał powrócić na właściwe tory i odnieść piąte zwycięstwo w karierze. 

Oļegs Jemeļjanovs liczy na pierwsze zwycięstwo w KSW

Zdecydowanie większe doświadczenie do klatki wniesie Łotysz Oļegs Jemeļjanovs (11-4, 5 KO, 1 Sub). On z zawodowym MMA związany jest już od 2012 roku. W organizacji KSW zadebiutował w kwietniu tego roku na gali KSW 81. Tam jednak musiał uznać wyższość Kamila Gawryjołka, z którym przegrał już w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut. Wcześniej Oļegs Jemeļjanovs z powodzeniem walczył w mniej prestiżowych organizacjach, w tym m.in. w: Freon i WFCA. To prawdziwy obieżyświat, który teraz chce zbudować swoją markę w KSW. Będzie o to trudno. Liczymy na to, że z tego pojedynku to Marek Samociuk wyjdzie zwycięsko. 

Aktualna karta walk XTB KSW 90 w Warszawie

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 90 w Warszawie:

Walka wieczoru

Arkadiusz Wrzosek vs Ivan Vitasović

Karta główna

Radosław Paczuski vs TBA

Damian Stasiak vs Adam Soldajew

Marek Samociuk vs Oļegs Jemeļjanovs

Ewelina Woźniak vs Alexandra Toncheva

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...