STS KOD PROMOCYJNY

Kamil Gawryjołek w karcie walk na gali XTB KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMAKamil Gawryjołek w karcie walk na gali XTB KSW 81 w Tomaszowie...

Kamil Gawryjołek to kolejny polski fighter, który pojawi się w ringu na gali XTB KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim. Niepokonany zawodnik wagi ciężkiej wejdzie do ringu z Łotyszem Oļegsem Jemeļjanovsem i będzie chciał podtrzymać swoją dobrą passę. Do tej pory walczył trzykrotnie i zawsze wygrywał przed czasem. Zdecydowanie bardziej doświadczony w formule MMA jest Łotysz, jednak to Polak będzie faworytem starcia 22 kwietnia w Tomaszowie Mazowieckim. 

Drugi pojedynek Gawryjołka w KSW

Dla Kamila Gawryjołka (3-0, 3 KO) będzie to drugi pojedynek dla organizacji KSW. Debiut miał miejsce na gali KSW 76 w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas Gawryjołek wygrał przed czasem pod koniec pierwszej rundy z Markiem Samociukiem. Wcześniej stoczył dwa pojedynki w formule MMA dla Strife. Zanim rozpoczął swoją przygodę z mieszanymi sztukami walk, rywalizował z sukcesami w brazylijskim jiu-jitsu oraz w amatorskim MMA. Tam zdobył m.in. mistrzostwo Polski i Europy. W 2020 roku sięgnął po tytuł mistrza Polski w jiu-jitsu. Teraz zawodnik Sportowe Puławy chce podbić dywizję ciężką organizacji KSW. 

Kim jest Oļegs Jemeļjanovs?

Łotysz Oļegs Jemeļjanovs (11-3, 5 KO, 1 Sub) zadebiutuje w organizacji KSW. Na swoim koncie ma już 14 pojedynków w MMA, z czego 11 wygrał. Sześć pojedynków kończył na swoją korzyść przed czasem, a ostatni z nich miał miejsce lutym ubiegłego roku. Teraz po ponad 13. miesiącach ponownie wejdzie do ringu. Przed laty był mistrzem łotewskiej organizacji Freon. Jego debiut w MMA miał miejsce juz w 2012 roku. Od tego czasu wychodził do ringów nie tylko na Łotwie, ale także na Litwie, w Polsce, Grecji, Niemczech oraz Rosji. 

Aktualna karta walk XTB KSW 81 

Poniżej przedstawiamy aktualną kartę walk gali XTB KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim. 

Walka wieczoru

Albert Bartosiński vs Artur Szczepaniak

Karta główna

Tomasz Sarara vs Errol Zimmerman

Marcin Krakowiak vs Henry Fadipe

Igor Michaliszyn vs Krystian Bielski

Werlleson Martins vs Patryk Surdyn 

Filip Stawowy vs Marek Samociuk 

Kamil Gawryjołek vs Oļegs Jemeļjanovs

Karolina Owczarz vs Adrianna Kreft

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...