Cezary Kęsik vs Tomasz Romanowski na KSW 74. Debiut „Tommyego” w nowej kategorii wagowej

Strona głównaSporty walkiMMACezary Kęsik vs Tomasz Romanowski na KSW 74. Debiut "Tommyego" w nowej...

Coraz ciekawiej zapowiada się karta walk KSW 74, które odbędzie się 10 września w Ostrowie Wielkopolskim. Kolejnym starciem, które zobaczą na żywo kibice zgromadzeni w Arenie Ostrów będzie batalia Cezarego Kęsika z Tomaszem Romanowskim.

Nowe wyzwanie przed Romanowskim

Tomasz Romanowski (16-8, 1 NC) po ostatnich problemach związanych ze zbijaniem wagi do kategorii półśredniej, postanowił przejść jedną dywizję wyżej. W kategorii średniej jego pierwszym pojedynkiem będzie walka z Cezarym Kęsikiem (13-2), który słynie z bardzo silnego uderzenia. Zawodnik ten może się bowiem pochwalić bardzo wysokim współczynnikiem nokautów – aż 10 spośród swoich 13 wygranych osiągnął właśnie skutek KO lub TKO. Romanowski znany jest również z bardzo solidnej stójki, co sprawia, że konfrontacja tych dwóch wojowników będzie na pewno bardzo elektryzująca. Mówiąc przysłowiowo, oglądając tą walkę nie należy mrugać nawet na chwilę!

Co ciekawe, według zakładów bukmacherskich STS, to Romanowski – mimo debiutu w nienominalnej dla siebie kategorii wagowej – jest faworytem. Kurs na jego triumf wynosi 1,80, podczas gdy ewentualna wygrana Kęsika oznaczona jest stawką równą 2,00.

Kogo jeszcze zobaczymy na KSW 74?

Pewnym jest, że 10 września – oprócz Kęsika i Romanowskiego – do oktagonu KSW wejdą:

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...

Łączone Mistrzostwa Europy 2022 w Monachium. Czym jest sierpniowe wydarzenie?

W sierpniu 2022 roku odbędą się drugie w historii łączone Mistrzostwa Europy. Podczas sierpniowego wydarzenia w stolicy Bawarii zostaną rozegrane zmagania najlepszych Europejczyków w...