KSW 74 odbędzie się 10 września. Walka o pas wagi ciężkiej, Janikowski i Kita w karcie walk

Strona głównaSporty walkiMMAKSW 74 odbędzie się 10 września. Walka o pas wagi ciężkiej, Janikowski...

Organizacja KSW podała do publicznej wiadomości pierwsze informacje dotyczące wrześniowej gali, która będzie mieć miejsce 10 września w Ostrowie Wielkopolskim. Karta walk zapowiada się naprawdę interesująco – szczególnie biorąc pod uwagę walkę mistrzowską w kategorii ciężkiej.

Walka wieczoru o pas wagi ciężkiej

Walką wieczoru wrześniowej gali KSW będzie konfrontacja obecnego mistrza wagi ciężkiej Phila De Friesa (21-6, 1 NC) z Ricardo Praselem (13-3), który w ostatnim czasie swoją dyspozycją zachwyca polskich kibiców mieszanych sztuk walki. Pomimo że, pretendent zadebiutował w klatce polskiej federacji niespełna pół roku temu, to już zdążył zaskarbić sobie respekt. Stało się tak wskutek spektakularnych zwycięstw przed czasem z Michałem Kitą i Danielem Omielańczukiem, a więc solidnymi polskimi ciężkimi. Stawką wrześniowego pojedynku będzie oczywiście pas mistrzowski. Walka ta zapowiada się o tyle ekscytująco, iż Prasel wydaje się być zawodnikiem, który realnie może zagrozić zasiadającemu na tronie Anglikowi. Należy podkreślić jednak, że De Fries po raz ostatni porażkę zanotował w maju 2017 roku, a ostatnio odniósł aż dziewięć zwycięstw z rzędu. Brytyjczyk jest ponadto najdłużej panującym mistrzem KSW bez względu na kategorie wagowe. Tytuł czempiona dzierży bowiem nieprzerwanie od ponad dwóch lat, a dokładnie od kwietnia 2018 roku.

Do akcji wracają Janikowski i Kita

Do oktagonu KSW na wrześniowej gali powrócą również Damian Janikowski (7-4) i Michał Kita (21-14-1). Na ten moment nie wiadomo jednak z kim zmierzą się ci znani polscy zawodnicy mieszanych sztuk walki.

Janikowskiego po raz ostatni w klatce widziano w marcu bieżącego roku. Wówczas zdołał odnieść triumf w walce z Tomaszem Jakubcem, kończąc rywala już w pierwszej rundzie wskutek TKO.

Kita także swoje ostatnie starcie stoczył w marcu, na tej samej gali KSW co Janikowski. „Masakra” uległ wówczas jednak Ricardo Praselowi, który będzie jednym z głównych aktorów wrześniowego KSW.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Igrzyska Europejskie – co to za impreza? Jakie dyscypliny w programie IE 2023 w Krakowie?

Już na przełomie czerwca i lipca czołowi sportowcy w Europie staną do rywalizacji w III edycji Igrzysk Europejskich. W 2023 roku impreza zagości w...

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...